Mistrzowie Polski K-1 Rules z Podkarpacia

Iwona Nieroda

W dniach 8-10 kwietnia byliśmy świadkami fascynujących rozgrywek jakie toczyły się w Głogowie (woj. dolnośląskie), gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski K-1 Rules Juniorów i Młodzieżowców.

W imprezie wzięły udział sześćdziesiąt dwa kluby z całej Polski, co dało rekordową liczbę zawodników. Rywalizacja toczyła się na dwóch ringach, walka była niesamowicie zacięta, szczególnie wśród juniorów, którzy walczyli o miejsce w kadrze i wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Europy.

Na turnieju nie zabrakło klubów reprezentujących Podkarpacie. I tak o medale walczyli przedstawiciele: Diamentu Pstrągowa , Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki i Rzeszowskiego Klubu Oyama Karate. Złoto dla naszego regionu w kategorii młodzieżowców wywalczyła Iwona Nieroda (-56kg, Diament Pstrągowa), która broniła tytułu z roku ubiegłego. W rywalizacji juniorów do Pstrągowej ze złotym medalem powrócił Kamil Grodzki (-51kg), który w znakomitym stylu rozprawił się ze swoimi przeciwnikami. Ostatni medal z brązowego kruszcu dla Podkarpacia wywalczył zawodnik RKSW Andrzej Grzebyk. Warto podkreślić, iż w klasyfikacji medalowej klub z Pstrągowej (prowadzony przez Jerzego Pilarza) zajął wysokie piąte miejsce.