Mistrzowie Polski z Tarnobrzega

TARNOBRZEG. Drużyna Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg w składzie Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk, Maciej Nalepka i Marek Taczalski prowadzona przez trenera Jacka Lachora została Drużynowym Mistrzem Polski w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych Ruchowo 2011. Zawody zostały rozegrane w  Drzonkowie koło Zielonej Góry. Tarnobrzeżanie pokonali w rozgrywkach 23 drużyny z całej Polski. Jest to pierwsze drużynowe mistrzostwo w historii klubu.

W finale tego turnieju IKS zmierzył się z utytułowaną drużyną RSSiRON Start Radom. Po znakomitym pojedynku drużyna ta uległa świetnie dysponowanemu w tym dniu tarnobrzeskiemu zespołowi 3:0. Stało się faktem, że IKS Tarnobrzeg odniósł ogromny sukces zostając Drużynowym Mistrzem Polski.

Ten medal Drużynowych Mistrzów Polski to 62 medal zdobyty przez zawodników IKS-u Tarnobrzeg. W ciągu 5,5 roku startów klub zdobył 23 medale Mistrzostw Polski oraz 7 medali w turniejach międzynarodowych a pozostałe medale to zdobycz w turniejach w Polsce i zagranicą.