Mistrzowie w Krośnie

Jedną z gwiazd dzisiejszych zawodów w Krośnie będzie dwukrotny złoty medalista IMP i trzykrotny drużynowy mistrz świata, Rune Holta. Fot. Marcin Jeżowski

ĆWIERĆFINAŁY IMP. Rune Holta, Maciej Janowski i Janusz Kołodziej największymi gwiazdami dzisiejszych zawodów na torze “Wilków”

Już dziś na torze w Krośnie odbędzie się jeden z ćwierćfinałów Indywidualnych mistrzostw Polski. Honoru gospodarzy bronić będą Paweł Hlib i Adrian Szewczykowski. W Krośnie wystartuje także dwóch żużlowców PGE Marmy: Maciej Kuciapa i Łukasz Sówka.

Największą gwiazdą dzisiejszego turnieju w Krośnie będzie Norweg z polskim paszportem, Rune Holta, który w swoim dorobku ma m.in. tytuł IMP (2003, 2007) oraz trzy złote medale DPŚ (2005, 2007, 2010) oraz Janusz Kołodziej – indywidualny mistrz Polski w sezonie 2005 i 2010, zdobywca złotego, srebrnego i brązowego kasku oraz drużynowy mistrz świata sprzed dwóch lat. Przed krośnieńską publicznością zaprezentuje się także najlepszy junior świata, Maciej Janowski.

“Okoń” w Gnieźnie, Walasek w Krakowie
W ćwierćfinałach IMP wystartują także dwaj inni żużlowcy rzeszowskiego klubu. Rafał Okoniewski pojedzie w Gnieźnie, z kolei Grzegorz Walasek o przepustki do półfinału IMP będzie walczył na torze w Krakowie. – Celem przed tymi zawodami jest oczywiście awans. Nie miałem okazji do częstych występów na tamtejszym torze, ale wierzę, że będzie dobrze – mówi krajowy lider PGE Marmy.

Ceny biletów: Trybuna główna (kryta) – 25 zł, Normalny – 18 zł, Ulgowy – 10 zł (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej), Program – 3 złote, Dzieci do lat 12 – wejście bezpłatne (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej).

KROSNO
ĆWIERĆFINAŁ IMP – czwartek, godz. 17

Marcin Jeżowski

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.