Mistrzyni Polski w Rzeszowie

LSK. Pierwsze wzmocnienie brązowych medalistek.

Michał Mašek nie jest jedynym kandydatem do objęcia posady trenera Developresu SkyRes Rzeszów. O angaż w ekipie brązowego medalisty starają się też szkoleniowcy z USA, Brazylii i Włoch. Pewne jest już natomiast zakontraktowanie w zespole z Rzeszowa Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej.

30-letnia środkowa (196 cm wzrostu) ostatnie dwa lata grała w barwach ŁKS Commercecon Łódź. Wcześniej urodzona w Lubaniu siatkarka występowała w Impelu Gwardii Wrocław (2007-2012), Spes Volley Conegliano – Włochy (2012-2013), Atomie Trefl Sopot (2013-2016), Metalleghe Sanitars Montichiari – Włochy (2016-2017). W reprezentacji Polski zadebiutowała w 2010 roku. Zuzanna Efimienko-Młotkowska ma tego samego menagera Jakuba Dolatę (reprezentuje włoską agencję Top Volley Srl), co Maja Tokarska. To może oznaczać, że z klubem z Rzeszowa pożegna się właśnie ta druga. Najprawdopodobniej w Developresie nie będzie już występować rozgrywająca Agnieszka Rabka, libero Dorota Medyńska, przyjmująca Barbara Zakościelna i atakująca Kinga Hatala. Pozostałe kluczowe postacie brązowej drużyny zamierzają pozostać.

– Nie ukrywam, że chcę zostać w Rzeszowie i od początku to deklarowałam. Były takie osoby, które utrudniały mi pozostanie w Developresie, ale ostatnio trochę się zmieniło, więc zobaczymy co się wydarzy – mówi Helene Rousseaux, belgijska przyjmująca, a rozgrywająca Petja Barakowa dodaje. – Chęci pozostania z mojej strony są, ponieważ dobrze się tutaj czuję. Rzeszów bardzo mi się podoba. Na każdym kroku czuję, że mogę liczyć na pomoc i przyjazny gest. W Developresie wszystko mamy zapewnione i klub mocno o nas dba. Dla mnie to byłaby przyjemność, gdybym mogła tutaj zostać na kolejny rok – stwierdza Bułgarka.

rm

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o