Mistrzynie Świata z Sanoka. Złote Spartanki!

Fot. Maria Posadzka

SANOK, ZAHUTYŃ. Trzy medale, w tym dwa złote krążki, przywiozły z Mistrzostw Świata w fitnessie gimnastycznym zawodniczki małego, amatorskiego klubu Spartanie Zahutyń. To kolejny ogromny sukces podopiecznych trenera Mirosława Kaźmierczaka.

W kadrze Polski na Mistrzostwach Świata, które połączone były z Pucharem Świata Fit Kids & Fitness Aerobic, znalazło się sześć zawodniczek i trener klubu UKS Spartanie Zahutyń, Mirosław Kaźmierczak. Mistrzostwa odbyły się 11 maja w stolicy Węgier.

Mistrzostwa otworzył pokaz Mirosława „Spartana” Kaźmierczaka. Trener-samouk zachwycił zebraną publiczność swoim występem. Po nim na matę weszły zawodniczki. W dwóch kategoriach Spartanki nie miały sobie równych. Ośmioletnia Martynka Posadzka w kategorii do 8 lat sięgając po złoty medal po raz trzeci z rzędu obroniła tytuł Mistrzyni Świata.

– Martynka spełniła swoje kolejne marzenie! – przyznaje Sabina Posadzka, mama Martynki. – Nie kryjąc łez szczęścia dumnie stanęła na najwyższym podium. Jesteśmy z niej bardzo dumni i szczęśliwy, że córka może spełniać się w tym, co kocha najbardziej – dodaje Damian Posadzki, tata małej Mistrzyni.

Drugą medalistką została Konstancja Iwańczyk, która startowała w kategorii do lat 12. – W kategorii, w której startowała Konstancja, była bardzo duża konkurencja. Kiedy moja córka wyszła na matę ze stresu drżały mi ręce. Konstancja opanowała jednak stres i zaprezentowała perfekcyjny układ. Kiedy usłyszałam, że została mistrzynią świata płakałam ze szczęścia. Moja córka spełniała swoje największe marzenie. Dwa lata temu zdobyła brąz, rok temu srebro, a w tym została mistrzynią świata! Wszystko zawdzięcza swojej ciężkiej pracy. Jestem z niej bardzo dumna i zawsze będę ją wspierać  – wspomina Renata Grześków, mama Konstancji.

– Z całego serca dziękuję trenerowi Mirkowi „Spartanowi” za to, że tak fantastycznie przygotował moją córkę do startu i gratuluje wszystkim Spartankom, które startowały w mistrzostwach – dodaje.

W mistrzostwach wystartowała również Amanda Gembalik, która w kategorii do lat 15 zajęła miejsce tuż za podium oraz Victoria Kozieł, która zajęła piątą lokatę.

Natomiast w Pucharze Świata w grupie B zaprezentowała się najmłodsza „Spartanka” Liwia Posadzka, która wystartowała w kategorii do lat siedmiu. Dziewczynka zaliczyła bardzo udany debiut zdobywając brązowy medal. – Bardzo się cieszymy z sukcesu naszej córki. Jak mówiła przed zawodami tak zrobiła, dotrzymała słowa że będzie na podium. Dziękujemy panu Mirkowi za szansę i możliwość wzięcia udziału w tak prestiżowej imprezie. Córka trenuje zaledwie od siedmiu miesięcy, a osiąga już takie sukcesy. Czujemy niesamowitą radość – mówi Maria Posadzka, mama brązowej medalistki.

W kategorii do lat 15 Weronika Stabryła zajęła czwartą pozycję.

– Jestem bardzo zadowolony ze wszystkich zawodniczek. Dziękuję im i rodzicom za zaangażowanie – powiedział trener Mirosław Kaźmierczak życząc swoim podopiecznym kolejnych sukcesów.

Martyna Sokołowska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o