MKS nie pojedzie trasą „47”

- Nie ma ani krzty dobrej woli ze strony władz Rzeszowa – mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego - Chcieliśmy wozić pasażerów korzystających z zawieszonej linii 47, ale radni nawet nie pochylili się nad naszym projektem. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Po zawieszeniu kursów MPK pracownicy Zelmeru PRO nie mają jak się dostać do pracy.

– Liczyłem na zrozumienie ze strony władz miasta, a nie widzę ani krzty dobrej woli – mówi mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego. – Będę jeszcze rozmawiał w sprawie dowozu pracowników z prezesem Zelmeru PRO, może uda się wspólnie dojść do porozumienia.

Z planów Miejskiej Komunikacji Samochodowej, która chciała jeździć trasą zawieszonego kursu linii 47, nie wyszło nic. MKS wprawdzie chciał uruchomić linię i jeździć z pasażerami, którzy chcą dostać się do Rogoźnicy, jednak warunkiem było przywrócenie im możliwości zatrzymywania się nas przystankach w centrum Rzeszowa, czyli na ul. Marszałkowskiej, Cieplińskiego i Lisa Kuli.

– Przygotowany został projekt uchwały (na ostatnią sesję Rady Miasta), który miał zmienić pierwotną uchwałę w sprawie zakazu zatrzymywania się na przystankach. Przewodniczący nie wprowadził jej nawet pod obrady – mówi Baj. – Władze miasta nie raczyły się nawet pochylić nad problemem tych pasażerów. Ja rozumiem, gdyby pomysł nie przeszedł, ale żeby go nawet w ogóle nie rozpatrzyć? – Co zatem z pasażerami? – dopytujemy. – W planach mam jeszcze rozmowę z prezesem Zelmeru PRO. Jak na razie pasażerowie muszą zapewniać sobie transport na własną rękę.

Katarzyna Szczyrek

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MoherKasprzak?pasażerorest Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasprzak
Gość
Kasprzak

Projekt Pana BAJA, był po prostu do du*y, dlatego też radni nawet nie chcieli dyskutować nad takimi wypocinami! Niestety, ale Pan burmistrz w Głogowie też wiele nie robi, wiec w jaki sposób ma być lepiej?

?
Gość
?

Są przystanki na Dąbrowskiego ,Warszawskiej i jaki jest problem ?

pasażer
Gość
pasażer

Przecież do Zelmeru jeździ PKS i prywatni którzy co drugi bilet nabijają na kasę a reszta do kieszeni ale o godzinie wieczornej to SKARBÓWKA śpi bo oni i tak wolą kontrolować na H.Targowej lub na Balcerka do g.15

orest
Gość
orest

Przecież tak się chwalił ten Pan, że Zelmer załatwił dla gminy. Podatki będą, zatrudnienie… A teraz są kilometrowe korki samochodów i brak autobusów! Teraz widać gdzie go mają rzeszowiaki! Podskakuj dalej!

Moher
Gość
Moher

„rzeszowiaki” na złość pana burmistrza odmrożą sobie uszy, a co !

ROMAN
Gość
ROMAN

no bo to jest widocznie inne państwo i dla tego Głogów- z Rzeszowem nie może się dogadać – jakie to typowe – szkoda że jeszcze nie warczą na siebie.