MKS nie pojedzie trasą „47”

- Nie ma ani krzty dobrej woli ze strony władz Rzeszowa – mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego - Chcieliśmy wozić pasażerów korzystających z zawieszonej linii 47, ale radni nawet nie pochylili się nad naszym projektem. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Po zawieszeniu kursów MPK pracownicy Zelmeru PRO nie mają jak się dostać do pracy.

– Liczyłem na zrozumienie ze strony władz miasta, a nie widzę ani krzty dobrej woli – mówi mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego. – Będę jeszcze rozmawiał w sprawie dowozu pracowników z prezesem Zelmeru PRO, może uda się wspólnie dojść do porozumienia.

Z planów Miejskiej Komunikacji Samochodowej, która chciała jeździć trasą zawieszonego kursu linii 47, nie wyszło nic. MKS wprawdzie chciał uruchomić linię i jeździć z pasażerami, którzy chcą dostać się do Rogoźnicy, jednak warunkiem było przywrócenie im możliwości zatrzymywania się nas przystankach w centrum Rzeszowa, czyli na ul. Marszałkowskiej, Cieplińskiego i Lisa Kuli.

– Przygotowany został projekt uchwały (na ostatnią sesję Rady Miasta), który miał zmienić pierwotną uchwałę w sprawie zakazu zatrzymywania się na przystankach. Przewodniczący nie wprowadził jej nawet pod obrady – mówi Baj. – Władze miasta nie raczyły się nawet pochylić nad problemem tych pasażerów. Ja rozumiem, gdyby pomysł nie przeszedł, ale żeby go nawet w ogóle nie rozpatrzyć? – Co zatem z pasażerami? – dopytujemy. – W planach mam jeszcze rozmowę z prezesem Zelmeru PRO. Jak na razie pasażerowie muszą zapewniać sobie transport na własną rękę.

Katarzyna Szczyrek

do “MKS nie pojedzie trasą „47””

 1. Kasprzak

  Projekt Pana BAJA, był po prostu do du*y, dlatego też radni nawet nie chcieli dyskutować nad takimi wypocinami! Niestety, ale Pan burmistrz w Głogowie też wiele nie robi, wiec w jaki sposób ma być lepiej?

 2. ?

  Są przystanki na Dąbrowskiego ,Warszawskiej i jaki jest problem ?

 3. pasażer

  Przecież do Zelmeru jeździ PKS i prywatni którzy co drugi bilet nabijają na kasę a reszta do kieszeni ale o godzinie wieczornej to SKARBÓWKA śpi bo oni i tak wolą kontrolować na H.Targowej lub na Balcerka do g.15

 4. orest

  Przecież tak się chwalił ten Pan, że Zelmer załatwił dla gminy. Podatki będą, zatrudnienie… A teraz są kilometrowe korki samochodów i brak autobusów! Teraz widać gdzie go mają rzeszowiaki! Podskakuj dalej!

 5. ROMAN

  no bo to jest widocznie inne państwo i dla tego Głogów- z Rzeszowem nie może się dogadać – jakie to typowe – szkoda że jeszcze nie warczą na siebie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.