- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

MKS nie pojedzie trasą „47″

Posted By Redaktor On 11 września 2012 @ 14:40 In Rzeszów | 6 Comments

- Nie ma ani krzty dobrej woli ze strony władz Rzeszowa – mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego - Chcieliśmy wozić pasażerów korzystających z zawieszonej linii 47, ale radni nawet nie pochylili się nad naszym projektem. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Po zawieszeniu kursów MPK pracownicy Zelmeru PRO nie mają jak się dostać do pracy.

- Liczyłem na zrozumienie ze strony władz miasta, a nie widzę ani krzty dobrej woli – mówi mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego. – Będę jeszcze rozmawiał w sprawie dowozu pracowników z prezesem Zelmeru PRO, może uda się wspólnie dojść do porozumienia.

Z planów Miejskiej Komunikacji Samochodowej, która chciała jeździć trasą zawieszonego kursu linii 47, nie wyszło nic. MKS wprawdzie chciał uruchomić linię i jeździć z pasażerami, którzy chcą dostać się do Rogoźnicy, jednak warunkiem było przywrócenie im możliwości zatrzymywania się nas przystankach w centrum Rzeszowa, czyli na ul. Marszałkowskiej, Cieplińskiego i Lisa Kuli.

– Przygotowany został projekt uchwały (na ostatnią sesję Rady Miasta), który miał zmienić pierwotną uchwałę w sprawie zakazu zatrzymywania się na przystankach. Przewodniczący nie wprowadził jej nawet pod obrady – mówi Baj. – Władze miasta nie raczyły się nawet pochylić nad problemem tych pasażerów. Ja rozumiem, gdyby pomysł nie przeszedł, ale żeby go nawet w ogóle nie rozpatrzyć? – Co zatem z pasażerami? – dopytujemy. – W planach mam jeszcze rozmowę z prezesem Zelmeru PRO. Jak na razie pasażerowie muszą zapewniać sobie transport na własną rękę.

Katarzyna Szczyrek


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/mks-nie-pojedzie-trasa-47/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.