MKS wprowadza nowe linie

RZESZÓW. Od lutego zmiany w sieci Międzygminnej Komunikacji Samochodowej

Zmiany w rozkładach jazdy oraz nowe linie wprowadziła od 1 lutego sieć Międzygminnej Komunikacji Samochodowej, obsługująca teren sześciu pod rzeszowskich gmin zrzeszonych w związku „PKS”.

Dotychczasowa linia 220 z Rudnej Małej do Niechobrza została podzielona na dwie linie: 220 biegnącą od Rudnej Małej przez m.in. ul. Szopena, Rejtana do al. Powstańców Warszawy Tesco oraz nową 223 biegnącą od przystanku Niechobrz Góra przez al. Cieplińskiego do al. Wyzwolenia WORD. Pojawiła się też nowa linia 237 z Głogowa Młp. do al. Powstańców Warszawy Tesco, uzupełniająca linię 227 i kursująca tylko trzy razy w dni robocze.

– To odpowiedź na zgłoszenia pasażerów – wyjaśnia Kazimierz Jarecki, prezes Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”. – Podział długiej trasy linii 220 wiąże się z stałymi utrudnieniami w ruchu w Boguchwale i trudnościami w utrzymaniu punktualności. Natomiast uruchomienie linii 237, to rekcja na wnioski pracowników WSK.

Z kolei trasa linii 207 została skrócona do przystanku Nowa Wieś Zaczerska pętla/Trzebownisko Zakład Ogrodniczy. Kolejna nowa linia ma zostać uruchomiona od marca. MKS obsługują autobusy rzeszowskiego PKS-u. Sieć dysponuje 27 wozami, ale jeszcze w lutym ich liczba ma wzrosnąć do 32.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments