Młoda artystka chce pomóc dzieciom, sprzedając swoje obrazy

Prace Anastazji Dżupiny można oglądać na wystawie w Filharmonii Podkarpackiej do 5 listopada br. Fot. Wit Hadło
Prace Anastazji Dżupiny można oglądać na wystawie w Filharmonii Podkarpackiej do 5 listopada br. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W Filharmonii Podkarpackiej do 5 listopada br. można oglądać niezwykłe prace 12-letniej Anastazji Dżupiny.

Uczennica VI klasy w Zespole Szkół Społecznych nr 2 w Rzeszowie wykonuje prace twórcze w różnych technikach: malowanie na jedwabiu, olej, grafika. Wystawę zakończy charytatywna sprzedaż obrazów Anastazji na rzecz Fundacji Hospicjum dla Dzieci, która odbędzie się 5 listopada br. o godz. 19. Skąd taki pomysł?

– Zwróciłam uwagę na chore dzieci, które potrzebują pomocy, i stwierdziłam, że mogę sprzedać obrazy, a pieniążki przekazać właśnie dla nich – mówi Anastazja.

Już po pierwszej wystawie w Rzeszowie pojawiali się chętni do kupienia obrazów dziewczynki, ale Natalia Naguł i Oleksander Dżupin, rodzice Anastazji, nie chcieli, aby ich córka na tak wczesnym etapie życia czerpała korzyści materialne z rozwijania swojego talentu.

– Pomyśleliśmy, że sprzedaż obrazów na cele charytatywne to wspaniały pomysł – mówi mama.

Patronat nad charytatywną sprzedażą prac Anastazji Dżupiny objął marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Zespół Szkół Społecznych nr 2 w Rzeszowie, której dyrektorką jest Grażyna Szarama.

– Pani dyrektor bardzo wspiera Anastazję, docenia jej talent i pomogła w organizacji pierwszej wystawy w Teatrze „Maska” (luty – marzec 2013 r. – przy. red.) oraz tej obecnej – mówi Natalia Naguł.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments