Młody mielczanin na kongresie „Wielki Projekt Polska”

Jakub Cena podczas kongresu „Wielki Projekt Polska”.

MIELEC, WARSZAWA. Jakub Cena (25 l.), szef mieleckiego Forum Młodych PiS w Mielcu, jako przedstawiciel Podkarpacia wziął udział w na kongresie „Wielki Projekt Polska”, który odbył się 4-8 bm. w Warszawie.

Kongres był kolejnym etapem cyklu spotkań intelektualistów, zapoczątkowany przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W debacie uczestniczyli jedni z najwybitniejszych osób polskiego środowiska życia publicznego jak prof. Ryszard Legutko(UJ), prof. Jadwiga Staniszkis (ISP PAN), prof. Tomasz Dietl (IF PAN) czy prof. Krzysztof Żmijewski.

Wśród zaproszonych prelegentów pojawił się również podkarpacki akcent w osobie doktora Uniwersytetu Rzeszowskiego Krzysztofa Malickiego, który omówił temat „20 lat reform edukacji – gdzie dziś jesteśmy”.
Czynnie w debacie mogli uczestniczyć również słuchacze, którzy do stolicy zjechali z całej Polski. Na koniec każdego panelu był czas na zadawanie pytań. Spotkanie podzielono na 20-minutowe panele tematyczne dotykające zagadnień przedsiębiorczości, szkolnictwa, sądownictwa bezpieczeństwa energetycznego.

– Taki kongres to świetna okazja by nawiązać kontakt z interesującymi ludźmi, zamienić parę zdań z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską, przewodniczącą Kolegium IPN, czy redaktorem Michałem Karnowskim. A więc osób, które znałem wcześniej tylko z mediów – wspomina Jakub Cena. – Szerokie grono słuchaczy to też dowód na to że są jeszcze osoby w Polsce, dla których Polska jest naprawdę wciąż wielkim projektem.
pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments