Młodzi mistrzowie karate

PILZNO. Zakończyły się XIII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w karate kyokushin.

W turnieju zorganizowanym 16 kwietnia przez Uczniowski Klub Karate Kyokushin w Pilźnie prowadzony przez Adama Szelę, wzięło udział 242 zawodników, którzy reprezentowali 12 klubów karate kyokushin zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate m.in. z Krosna, Jasła, Leżajska, Nowej Dęby, Tarnobrzega, Brzozowa, Przeworska, Dębicy, Brzostku, Kolbuszowej. Kategoria najmłodszych zawodników w konkurencji kata obejmowała dzieci urodzone w roku 2002 lub młodsze. Natomiast najmłodsi zawodnicy z rocznika 2001 mieli okazję spróbować swoich sił w konkurencji “kumite lekki kontakt”.

Gospodarze z Pilzna nie zawiedli. Maciej Wójcik zajął I miejsce w kategorii kumite lekki kontakt (rocznik 99-98 powyżej 45 kg) i otrzymał dodatkowo tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Bartosz Staniec zajął III miejsce w kategorii kumite lekki kontakt (rocznik 2001 – 2000), a Rafał Noga był trzeci w kategorii kumite lekki kontakt (rocznik 97 – 96 powyżej 50 kg).

Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska, nagrodziła starszych zawodników z Pilźnieńskiego Klubu za wybitne osiągnięcia sportowe. Wyróżnienia odebrali: Angelika Wodzisz (m.in. za I miejsce na Olimpiadzie Młodzieży w Karate Kyokushin, kategoria kumite lekki kontakt) oraz Mateusz Sierżęgę (m.in. za II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów kategoria kumite full kontakt).
Gościem specjalnym zawodów był dębiczanin Tomasz Puzon – mistrz obydwu Ameryk w Karate Kyokushin.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments