Młodzi w okupowanej Warszawie, czyli “Czas Honoru 4”

Jan Wieczorkowski i Karolina Gorczyca na planie serialu.

Jesienią w telewizyjnej Dwójce zobaczymy dalsze przygody młodych walczących Polaków. Od 4 września w każdą niedzielę emitowana będzie czwarta seria “Czasu Honoru”.

“Czas Honoru” to fabularna opowieść o krótkiej młodości, burzliwych namiętnościach, walce w imię wolności i zdradzie. To historia ludzi, którym wojna zmieniła całe życie. Zabrała im rodzinę i poczucie bezpieczeństwa, wystawiała na próbę ich charakter i honor. Lecz nigdy nie zabrała nadziei – podkreślają twórcy serialu.

Trzy lata później

Serial oparty jest na wydarzeniach II wojny światowej. Akcja trzech pierwszych części rozgrywała się późną wiosną i latem 1941 roku w Warszawie. Czwarta część opowiada wydarzenia trzy lata później. Jest kwiecień 1944 roku.

Serial opisuje dalsze losy Bronka, Janka, Michała, Władka i ich bliskich. W czwartej części na pierwszy plan wysuwają się kobiety. Pojawiają się też nowe postaci. W życiu głównych bohaterów na pewno zamieszają: Katarzyna Osmańska, Ruda, Lena, Wanda, jej matka – Helena oraz dr Maria.

Fabuła czwartej serii obejmuje m.in. zamach na szefa warszawskiego Gestapo, akcję zdobycia dokumentacji broni V-2 i skomplikowaną grę wywiadów. Wszystko to na tle codziennego życia okupowanej Warszawy.

Wyjątkowy serial

- Okazało się, że publiczność zaakceptowała nasz serial i mimo tego, że “Czas Honoru” jest emitowany w niedzielę, która jest raczej nastawiona na rozrywkę, nasz serial cieszy się popularnością. Udało się, ale to jest przede wszystkim zasługa aktorów – powiedział na wtorkowym pokazie serialu producent Michał Kwieciński. – W naszym serialu zagrało już mnóstwo wspaniałych aktorów. Wielką radość sprawia nam to, że wszyscy, którym proponujemy udział w “Czasie Honoru”, z wielką chęcią się na to godzą – dodał.

W głównych rolach czwartej serii zobaczymy jak zwykle: Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Macieja Zakościelnego i Antka Pawlickiego. Towarzyszyć im będą m.in.: Ewa Wencel, Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, Olga Bołądź i Magdalena Boczarska.

- Myślę, że ten serial jest wyjątkowy dla wszystkich, ponieważ każdy ma bądź miał w rodzinie osoby, które przechodziły gehennę wojny. To, że opowiadamy o tym we współczesny sposób, powoduje, iż ludzie chcą to oglądać – powiedział Antek Pawlicki. – Dla mnie jest to wyjątkowa rola, jedyny serial, w którym gram. Współpracują z nami cudowni, niezwykli ludzie – dodał Pawlicki.
Producent i twórcy zapowiadają, że w planach jest także piąta seria “Czasu Honoru”.

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.