Młodzież została doceniona

Ewelina Marcisz najlepszym sportowcem, Stal Rzeszów najlepszym klubem, a stolica Podkarpacia najlepszym miastem w rywalizacji sportowców młodzieżowych , za miniony rok. Jej  podsumowanie odbyło się wczoraj podczas III Gali Sportu Młodzieżowego, w Podkarpackim urzędzie Marszałkowskim.

Na imprezie stawiła się śmietanka młodych sportowców z naszego regionu, w sumie grubo ponad sto osób. Jej gospodarzem był marszałek województwa Mirosław Karapyta. Zwracając się do swoich gości, przytoczył przykład Adama Małysza jako znakomity wzór do naśladowania.- W niedziele byliśmy świadkiem jak swoją karierę zakończył jeden z najwybitniejszych polskich sportowców. Marzę o tym aby spośród tutaj zebranych wyrósł kiedyś godny naśladowca naszego mistrza skoków, chodź oczywiście niekoniecznie w tej samej konkurencji. Mamy nad czym pracować, bo nasze województwo jest na drugim od końca miejscu w klasyfikacji ogólnokrajowej – zadeklarował marszałek, który w tym roku ze środków przekazanych z budżetu państwa, ufundował 127 stypendiów dla wyróżniających się zawodników.

Podczas gali zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na najlepszego młodego sportowca Podkarpacia. Bezkonkurencyjna okazała się biegaczka narciarska – Ewelina Marcisz. Zawodniczka Halicza Ustrzyki Dolne w minionym sezonie była członkinią kadry narodowej, startowała w Pucharze Świata i w Mistrzostwach Świata. Rywalizację klubową wygrała Stal Rzeszów natomiast w klasyfikacji miast i gmin najlepsza była stolica naszego regionu.

“10 ‘ najlepszych młodych sportowców Podkarpacia za rok 2010:1.Ewelina Marcisz (biegi narciarskie), 2. Iwona Nieroda (kickboxing), 3.Aleksander Arian (żeglarstwo), 4. Maciej Biega (łyżwiarstwo szybkie), 5. Grzegorz Grochowski (koszykówka), 6. Andrzej Rzeszutek (skoki do wody), 7. Danuta Urbaniak (lekka atletyka), 8. Mateusz Chabko (łyżwiarstwo szybkie), 9. Joanna Józwiak (lekka atletyka0, 10. Katarzyna Augustyniak (akrobatyka sportowa).

Najlepsze kluby z Podkarpacia za rok 2010:

1.Stal Rzeszów,

2.Halicz Ustrzyki Dolne,

3. CWKS Resovia.

Najlepsze miasta i gminy z Podkarpacia za rok 2010 :

1.Miasto Rzeszów,

2. Miasto Stalowa Wola,

3. Miasto Ustrzyki Górne.

Łukasz Szczepanik

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments