Młodzieżowcy pilnie poszukiwani

Andreja Prokić nie pograł sobie zbyt długo w sparingu przeciwko Stali Sanok – skrzydłowy Stali Rzeszów już w 26 minucie ukarany został czerwoną kartką za faul na przeciwniku. Fot. Wit Hadło

II LIGA. Nasze drużyny solidarnie, już na starcie, odpadły z rozgrywek Pucharu Polski, więc spokojnie szlifują formę przed inauguracją ligi.

Nasi drugoligowcy rozegrali w weekend kolejne mecze sparingowe, a trenerzy przyglądali się kandydatom do gry w swoich zespołach. Głośnych transferów w klubach, którym się nie przelewa, nie należy się jednak spodziewać. Pilnie poszukiwani są za to piłkarze w wieku młodzieżowca.

Resovia na mecz wybrała się aż do Zamościa, jej przeciwnikiem był I-ligowy Dolcan Ząbki. – Przegraliśmy 0-1, choć nie musieliśmy. Raziliśmy jednak nieskutecznością – martwił się nieco Tomasz Tułacz, opiekun “pasiaków”. Jego podopieczni stworzyli kilka wybornych wręcz okazji do zdobycia gola, ale pudłowali na potęgę. Trener ma zatem nad czym pracować, wszak kilka dni wcześniej podczas pucharowego starcia z Okocimskim Brzesko nieźle do pieca dali obrońcy i bramkarz Marcin Pietryka.

Pozycja “Cinka” jest oczywiście niezagrożona, ale rzeszowianie potrzebują klasowego zmiennika na tej pozycji i w Zamościu sprawdzali Marcina Korbeckiego. Ten 21-letni dziś wychowanek Krośnianki strzegł kiedyś bramki Karpat Krosno, półtora sezonu spędził także w Piaście Gliwice. Na testach w Resovii zostanie przez kilka dni.

Młodzież strzela, że hej
Z trafianiem do siatki nie mieli w sobotę problemów piłkarze Stali Rzeszów. Podopieczni Ryszarda Kuźmy pokonali 3-1 Stal Sanok po dwóch golach 21-letniego Pawła Rzeźnika i jednym 19-letniego Kacpra Drelicha. Kuźma zawsze chętnie stawiał na młodzież, w weekend sklecił drużynę właśnie z zawodników na dorobku. Stawkę uzupełniało tylko dwóch graczy o których można powiedzieć, że są II-ligowcami pełną gębą – Piotr Duda i Andreja Prokić. Serb dokonał zresztą nie lada sztuki – już w 26 minucie opuścił boisko po brzydkim faulu i czerwonej kartce.

Trener rzeszowian przyglądał się pomocnikowi z Niwy Tarnopol, Maksimowi Otriszce, ale Ukrainiec nie zachwycił i wrócił do domu. Między słupkami znów pojawił się natomiast Kamil Tomczyszyn, 19-latek z Huczwy Tyszowce.

Najważniejsze, że grają
Stal Stalowa Wola prowadziła z KSZO Ostrowiec od 5 minuty po golu Rafała Turczyna, ale cieszyła się raptem 120 sekund. Rywal wyrównał z karnego, a potem nie padła już żadna bramka. Dla rażących nieskutecznością stalowców był to przedostatni sparing przed ligą – w sobotę podopieczni Mirosława Kality zmierzą się na własnym boisku z Polonią Przemyśl, a potem rozpoczną akcję “Concordia Elbląg”.

Szkoleniowiec zielono-czarnych nadal szuka wartościowego środkowego obrońcy. Testowany Michał Jasiński z Czarnych Połaniec nie przekonał go do siebie, choć otrzyma jeszcze szansę. W pojedynku z KSZO los jakby sprzysiągł się przeciwko zawodnikowi, który najpierw sprokurował “jedenastkę”, a jeszcze przed przerwą zszedł z boiska z rozciętą wargą.

Inna sprawa, że dla sympatyków “Stalówki” wynik był sprawą drugorzędną. Najważniejsze, że po ostatnich zawirowaniach (wycofanie się z rozgrywek Pucharu Polski, przymusowa przerwa w zajęciach) zespół wrócił do treningów. – Miodu nie ma, ale sytuacja się normuje – powiedział nam jeden z piłkarzy.

Ćwiczak pod nóż?
Siarka walczyła wczoraj w turnieju o puchar prezydenta Tarnobrzega. Do składu beniaminka dołączą młodzieżowcy Kamil Zalewski z Cresovii Siemiatycze i prawdopodobnie Adrian Gębalski z Czarnych Połaniec oraz Mateusz Janiec z Korony Kielce. Zła wiadomość jest taka, że Siarka może na jakiś czas stracić swojego asa Łukasza Ćwiczaka. Bramkarz uskarża się na ból w kolanie, a po szczegółowych badaniach okaże się, czy aby nie skończy się na operacji.