Młyn sztuki

Pierwszy Przegląd Teatralny "Młyn Sztuki" odbędzie się w czwartek (14 kwietnia) w MDK przy ul. Osmeckiego. Fot. MDK

RZESZÓW.  Pierwszy Przegląd Teatralny „Młyn Sztuki” odbędzie się w czwartek (14 kwietnia) w MDK przy ul. Osmeckiego. W przeglądzie weźmie udział 5 grup teatralnych ze szkół i placówek kultury województwa podkarpackiego, a także zaproszeni goście ze Stropkova (Słowacja).

Prezentacje spektakli mają charakter otwarty dla publiczności. Wstęp na przegląd jest wolny. W programie: o godz. 10 “Utrechta czyli Ptasia Kaszanka” w wykonaniu teatru “One czyli MY” z MDK w Rzeszowie; o godz. 11.30 “Patyki i patyczki” w wykonaniu Szkolnego Teatru Lalki i Aktora z ZS w Turzym Polu; o godz. 17 “Le Bell indifferent” (“Piękny nieznajomy”), zaprezentuje teatr “No Tak” ze Stropkova (Słowacja); o godz. 18.25 “Ćwiczenia z Plath: Ul” zaprezentuje teatr “Czerwień” z ODK „Staroniwa” – filia RDK; godz. 19.30 “Siedem obrazów – Don Kichote”, w wykonaniu teatru “Scena Propozycji” z MDK w Rzeszowie.

Celem przeglądu jest konfrontacja dorobku artystycznego amatorskich zespołów teatralnych, inspiracja do twórczych poszukiwań w dziedzinie repertuaru i środków wyrazu artystycznego, wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami i animatorami teatralnymi oraz wzbogacanie osobowości młodego człowieka poprzez edukację teatralną.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments