Mnie też ksiądz molestował…

Arkadiusz-RogowskiW ostatnich tygodniach nie było chyba dnia, żeby jakiś ksiądz nie został oskarżony o pedofilię, molestowanie czy inne niecne występki. I z jednej strony bardzo dobrze, że się o tym mówi, bo to ogromnie bulwersujący problem, ale z drugiej jednak trudno nie odnieść wrażenia, że na tych kilku czy nawet kilkunastu przypadkach, a zwłaszcza ks. Gila, środowiska liberalno-lewicowe chcą rozproszyć w pył autorytet duchowieństwa i przykleić wszystkim księżom łatkę zboczeńców.

Do antyklerykalnego nurtu dołączyła nawet telewizja publiczna, która najważniejsze programy informacyjne potrafi zacząć od przydługawych materiałów o złych duchownych, a umykają jej tak ważne rzeczy jak choćby: szokujący wniosek z raportu Europejskiego Biura Śledczego OLAF, iż korupcja przy przetargach publicznych w Polsce może dotyczyć aż 23 proc. przypadków (!), kolejne rządowe próby ograniczenia dostępu obywateli do informacji publicznej czy fakt, iż 60 proc. Polaków nie posiada już żadnych oszczędności (wyniki badania „Diagnoza Społeczna 2013”). Czy powtarzane po raz wtóry doniesienia o wciąż domniemanym przecież molestowaniu dzieci przez polskiego księdza na Dominikanie naprawdę jest dzisiaj najważniejszą informacją dla Polaków?

Nie bronię ks. Gila (jeśli zarzuty się potwierdzą, powinien zostać wydalony z Kościoła i trafić do więzienia), ale w tej nagonce można się spodziewać, że za parę miesięcy, a może tygodni, przedstawią nam sondaże, z których dowiemy się, że 20, 50 lub 90 proc. społeczeństwa było molestowanych przez księży. Ja też się chyba do tej grupy zaliczam, bo w liceum ksiądz nieustannie molestował mnie, żebym wykuł na pamięć siedem sakramentów świętych, pięć przykazań kościelnych, siedem darów Ducha Świętego itp., czyli tzw. mały katechizm. Częściowo mu się to molestowanie udało. Nie wiem tylko, czy mam je zgłosić do prokuratury czy do TVP?

Arkadiusz Rogowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota
7 lat temu

Mnie też ksiądz molestował. Chcę o tym powiedzieć komuś, skonfrontować z innymi, odnaleźć osoby, które „miały do czynienia w podobny sposób” z tym samym księdzem. Kiedy pozorował swoje zachowanie przy całej klasie, jakby nigdy nic brał mnie na kolana… Chciałabym ten niepokój rozwiać albo potwierdzić, bo byłam wtedy mała i mogę niejasno formułować wspomnienia. Po latach od tamtych wydarzeń trafiłam do pracy na parafię, której jest proboszczem. Mam go przed oczyma teraz , a we mnie wciąż to wrażenie sprzed lat. Tymczasem nie znajduję takiego miejsca w internecie, trafiam na Pański „komentarz”. Niech Pan się nie łudzi Panie redaktorze, że… Czytaj więcej »

Gosia
Gosia
6 lat temu
Reply to  Dorota
Gapa
Gapa
7 lat temu

Nagonka na księży trwa a karawana przekrętów władzy jedzie dalej .Społeczeństwo ma rzucony temat a POlitycy spokojnie łowią sobie rybki i umacniają swoje konta niezliczonymi przekrętami .Tak trzymać .

darek
darek
7 lat temu

witam serdecznie ,nareszcie ktoś nie bał się napisać prawdy o tej nagonce na kościół
media strasznie się starają żeby ostatnie autorytety zniszczyć.z kilku przypadków robią aferę jakby nic więcej w tym kraju ważniejszego sie nie działo

wit
wit
7 lat temu

Ani mnie ani nikogo z moich bliskich nie dotknął problem gwałtu, pedofilii czy molestowania.
Cieszę się z tego ale również przez myśl mi nie przeszło deprecjonowanie czyichś przeżyć z tym związanych. Pański młody wiek nie upoważnia Pana do kpienia z ofiar pedofilii bez względu na to kto był prześladowcą. Nauczyciel, trener, krewny czy ksiądz. Dziennikarz to – tak być powinno – osoba inteligentna, z pewnym zasobem wiedzy ale również wyczulona na ludzką krzywdę. Tego ostatniego Panu niestety zabrakło. Żal.

galicjok
galicjok
7 lat temu

Cos Ci sie fuga z cuntryfuga pomieszala redaktorku !
Od kiedy wymogi w celu zwiekszenia i poglebienia wiedzy jaka by nie byla a wiec religijna, ogolna lub techniczna naleza do molestowan SEKSUALNYCH ?
Powtarzaj wpierw kilka razy dzienie „CO JO GODOM ? CO JO GODOM ?”
Powinno pomoc i poprawi sie Twoje myslenie i samopoczucie.