Mniej prokuratur do likwidacji

PODKARPACIE. Ile zostanie prokuratur rejonowych w naszym regionie?

Jeszcze w październiku Prokuratura Generalna przedstawi wstępną listę prokuratur rejonowych przeznaczonych do o likwidacji. Na razie jednak nic nie jest przesądzone i trwają analizy w tej sprawie. Pewne jest natomiast, że skrócona została lista prokuratur, które przestaną istnieć.

Początkowy projekt zmian opracowany przez specjalny zespół kierowany przez Andrzeja Seremeta, prokuratora generalnego, zakładał, że w skali kraju zlikwidowanych zostanie aż 82 prokuratury na 349 istniejących.

- Zapewniam, że będzie to liczba zdecydowanie niższa – poinformował Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Generalnej. – Pozostanie więcej prokuratur rejonowych niż to wcześniej zapowiadano.

Na Podkarpaciu planowano zlikwidować pięć prokuratur rejonowych: w Brzozowie (podlega pod Prokuraturę Okręgową w Krośnie), Przeworsku i Lubaczowie (należy do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu). Po likwidacji prokuratury w Kolbuszowej, osoby pokrzywdzone z tamtego rejonu chcące zawiadomić o przestępstwie, będą to mogły zrobić w Mielcu. Natomiast Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie miałaby przejąć petentów z planowanych do likwidacji prokuratur rejonowych w Strzyżowie, Łańcucie i Leżajsku. Wciąż nie wiadomo, które z tych prokuratur przestaną istnieć.

Mariusz Andres

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.