Mniejsze prokuratury do likwidacji

- W przyszłym tygodniu ogłosimy listę prokuratur rejonowych, które albo zostaną zlikwidowane, albo przekształcone w ośrodki zamiejscowe – poinformował nas Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Generalnej. – Na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości powstał specjalny zespół, który w porozumieniu z prokuraturami okręgowymi wytypuje jednostki do reorganizacji. Na razie ani prokuratura w Rzeszowie, ani Prokuratura Generalna nie udziela informacji, które rejonowe jednostki z Podkarpacia zostaną zlikwidowane. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. W przyszłym tygodniu będzie wiadomo, które “rejonówki” z naszego regionu znikną.

W całym kraju ma zostać zlikwidowanych 16 najmniejszych prokuratur rejonowych, a 41 kolejnych zostanie przekształconych w ośrodki zamiejscowe. Na razie nie wiadomo, które jednostki z Podkarpacia zostaną zreorganizowane.

O tym, jaki ostateczny kształt przybierze reorganizacja prokuratur rejonowych zdecyduje Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości. Chodzi o prokuratury, w których istnieje od trzech do pięciu etatów prokuratorskich. Powodem tej reformy jest uniknięcie kłopotów kadrowych, troska o rozwój zawodowy prokuratorów i dostosowanie no nowej mapy sądownictwa. Zdecydowano już bowiem o likwidacji 79 sądów rejonowych,  w tym 8 na Podkarpaciu.

Reorganizacja prokuratur zostanie podzielona na etapy. Jeszcze w tym roku likwidacji zostaną poddane jednostki w Parczewie, Namysłowie, Bystrzycy kłodzkiej (zamieniona na ośrodek zamiejscowy) oraz w Chełmie i Białej Podlaskiej. Na razie nie wiadomo, które jeszcze “rejonówki” zostaną zlikwidowane. Jak się dowiedzieliśmy, pełna lista ma być znana po 14 października.  Jak twierdzą samorządowcy z Podkarpacia, likwidacja sądów rejonowych i prokuratur doprowadzi do wymazania powiatów z map.

and

do “Mniejsze prokuratury do likwidacji”

  1. K.Bimbała

    Teraz oczekuję kolejnej propozycji ministra Gowina : próg początku ścigania przestępstw w Polsce ustalić na poziomie >> 700milionów zł ( aby uchronić niewinnych twórców AMBER GOLD ) . Równość wobec prawa musi być zachowana choć pozornie , skoro maluczkie złodziejaszki maja być chronione do 1000 zł, to ci przy władzy adekwatnie więcej!! – maja mandat do rządzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.