Mobilizacja przed derbami

Na niedzielny mecz do Tarnowa może się wybrać nawet 300 kibiców PGE Marmy Rzeszów

SPEEDWAY EKSTRALIGA. Już w najbliższą niedzielę kolejne “Derby Południa”, tym razem na torze w Tarnowie

Rewanżowy pojedynek pomiędzy Tauronem Azotami Tarnów a PGE Marmą Rzeszów zbliża się wielkimi krokami. Spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę (godz. 17) na stadionie w Mościcach. Wśród rzeszowskich zawodników i kibiców pełna mobilizacja.

Rzeszowianie w meczu na własnym torze pokonali tarnowian 50-40. Celem minimum na rewanż w Tarnowie jest dla ekipy Dariusza Śledzia punkt bonusowy. Jednak z pewnością “jedno” oczko nie zadowoli w pełni rzeszowskich żużlowców, którzy zapowiadają w Tarnowie walkę o pełną pulę. W zespole ze stolicy Podkarpacia nadal trwają usilne zabiegi związane z zakontraktowaniem nowego zawodnika. – Sprawa ciągle się przeciąga. Niestety nie udało nam się podpisać kontraktu w miniony weekend. Być może uda nam się dojść do porozumienia jutro – informuje prezes Speedway Stali Rzeszów, Marta Półtorak.

Przełamanie “Jaskółek”
W minioną niedzielę zespół z Tarnowa odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo (49-41 z Unią Leszno) i z pewnością w pojedynku z PGE Marmą będzie chciał pójść za ciosem. Rzeszowian w Tarnowie wspierać będzie spora grupa kibiców. – W tej chwili mamy już zapisanych blisko 100 osób na zorganizowany wyjazd, ale nadal przyjmujemy zapisy. Myślę, że także sporo osób wybierze się swoimi prywatnymi samochodami. Spodziewamy się, że w Tarnowie może się zjawić około 200 – 300 kibiców z Rzeszowa – mówi Adrian, jeden z organizatorów wyjazdu na niedzielny mecz.

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments