Mobilne rozkłady jazdy MKS-u w Krośnie

Dzięki mobilnym rozkładom jazdy pasażerowie MKS-u będący właścicielami telefonów komórkowych i smartfonów mogą sprawdzić, o której godzinie przyjedzie konkretny autobus. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. – Nowa usługa została uruchomiona po to, aby ułatwić naszym pasażerom poruszanie się po mieście – argumentują władze MKS-u.

– Na głównych przystankach MKS-u zostały umieszczone specjalne fotokody. Ma to ponoć związek z mobilnymi rozkładami jazdy. Jak można z tego nowego rozwiązania korzystać? – pyta jeden z naszych Czytelników z Krosna.

Jak się dowiedzieliśmy, MKS rzeczywiście udostępnił mobilne rozkłady jazdy. Oznacza to, że dzięki tej nowej usłudze użytkownicy telefonów komórkowych i smartfonów mogą sprawdzić godziny odjazdów poszczególnych autobusów.

Aby móc odczytać informacje z mobilnego rozkładu jazdy, należy posiadać telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją do odczytu fotokodów (kodów kreskowych, kodów QR). Niektóre telefony są wyposażone fabrycznie w tą aplikację. Natomiast ci, którzy jej nie posiadają, mogą ją pobrać z Internetu.

Należy przyłożyć telefon z takową aplikacją do specjalnego symbolu; wówczas połączymy się ze stroną internetową MKS-u. Na ekranie telefonu zostanie wyświetlony  rozkład jazdy. Co ważne, MKS nie pobiera opłat za korzystanie z mobilnych rozkładów jazdy.

Przypomnijmy, że osoby uprawnione do ulgowych i bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską zobowiązane są do przyłożenia Karty Miejskiej do kasownika po wejściu do autobusu.

Kartę miejską można wyrobić w siedzibie MKS-u przy ul. Fredry oraz w Urzędzie Miasta przy ul. Staszica i przy ul. Lwowskiej.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o