Moda dziecięca a komfort i wygoda

Moda dziecięca a komfort i wygoda

W Internecie nietrudno natrafić na dyskusje na temat mody dziecięcej. Jedni uważają, że to świetna zabawa i okazja, by dobrze się zaprezentować, drudzy sądzą, że dzieci powinny móc nosić to, co chcą, byleby było trwałe i wygodne. W takich sytuacjach dobrym pomysłem może okazać się słynny złoty środek. Stwierdzenia, że modne ubranka dla chłopca nie mogą być wygodne, a modne ciuchy dla dziewczynek muszą je uwierać, to mity. Połączenie mody, jakości i wygody jest jak najbardziej możliwe. Wymaga jedynie odrobiny czasu i dobrych chęci.

Moda vs koszty

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, jak szybko nasze pociechy dorastają, a co za tym idzie, jak szybko wyrosną ze swych ubranek. Z tego względu inwestowanie w drogie i modne ubranka dla noworodka nie ma sensu. Podobnie drogie ciuchy dla dziewczynek są zwykle zwyczajnie nieopłacalne. Nawet jeśli je później sprzedasz, to nie odzyskasz pewnie więcej niż połowy wydanych pieniędzy. Do tego ubrania dla dziewczynki kupujemy zwykle jeszcze częściej niż ubrania dla chłopców. Jeśli pójdziesz z dziewczynką do sklepu z ubraniami, z pewnością ulegniesz jej namowom i kupisz sukienkę, która ją zachwyciła. Dlatego nim na dobre wkręcisz się w szał zakupów, lepiej określ swój budżet. Popularne jest stwierdzenie, że modne ubrania muszą być drogie. To nie do końca prawda. Fakt, markowe ubranka niemowlęce i dziecięce nie są najtańsze, jednak moda to nie tylko marka. Często mówi się o modnych w danym sezonie kolorach, fasonach, strojach, a ich ogromny wybór mamy też w popularnych sieciówkach. Na dodatek często w przystępnych cenach.

Koszt vs jakość

Tanie ubrania są zawsze złej jakości – to również dość powszechny mit. Można kupić ubranka dla niemowląt i dzieci wykonane z wysokiej jakości materiałów, nie rujnując przy tym swojego portfela. Trzeba jedynie dobrze poznać temat. Przykładowo, jeśli kupujesz ubranka dla chłopca, który lubi ruch, zwróć uwagę na to, czy są wykonane z przewiewnych tkanin. 100% bawełna to dobry wybór. Z kolei jeśli przeglądasz ciuszki dla niemowlaka, skup się na fakturze. Wybieraj ubranka miękkie, miłe dla skóry, które nie będą uwierać Twojego dziecka. Czytaj metki dołączone do ubranek. Szukając sukienki dla swojej córki na przyjęcie urodzinowe, omijaj te z doklejanymi elementami. Takie zwykle szybko odpadną, a ubrania dla dziewczynki mogą dobrze wyglądać bez przyklejonych kryształków i cekinów.

Jak to wszystko połączyć?

Znalezienie ubrań, które połączą w sobie modny wygląd, wysoką jakość i wygodę może wydawać się trudne. Tak naprawdę po prostu wymaga to nieco więcej czasu i praktyki. Poczytaj o tym, jakie materiały są najbardziej przyjazne dla dziecięcej skóry, zastanów się, czy kolejne ubrania dla dziewczynki są Twojemu dziecku w ogóle potrzebne. Dobrym wyjściem jest też robienie zakupów stacjonarnie, gdzie możesz przeczytać metkę dołączoną do ubranka i dotknąć materiału. Jeśli kupujesz w Internecie, wybieraj strony, na których znajdziesz dokładny opis składu materiału, z którego wykonano dany ciuszek.

I na sam koniec: nie bój się eksperymentów! Moda to nie wszystko. Czasem ryzykowne połączenie kolorów może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Zapraszamy na stronę: https://mybasic.pl/