Modne groby w jesiennych barwach

W tym roku największym powodzeniem cieszą się wiązanki herbaciane.

TARNOBRZEG. Radzimy jak gustownie i tanio ustroić groby najbliższych.

Piękna złota jasień wyznacza w tym roku trendy na podkarpackich nekropoliach. Jeśli zależy nam, by nagrobek naszych najbliższych był ozdobiony elegancko i estetycznie to powinniśmy wybrać jedną gustowną wiązankę w herbacianym kolorze i zapalić kilka lampek w podobnym odcieniu.

Fioletowe obsypane brokatem i białe przyprószone sztucznym śniegiem wiązanki kwiatów do lamusa. Pogoda sprzyja żywej jedlinie i żywym kwiatom w całej gamie jesiennych barw.

- Klienci zazwyczaj kupują na 1 listopada wiązanki, od których oczekują, że przetrwają do Bożego Narodzenia – mówi Mirosław Lenart, właściciel Kwiaciarni “Kaktusik” w Tarnobrzegu. – W tym roku na cmentarzach nie zalega śnieg, nie czuć jeszcze zimowej atmosfery, więc dobrze sprzedają się wiązanki pasujące do aury. Klientki, bo to panie zazwyczaj dokonują wyboru, wybierają kwiaty w kolorze herbacianym, żółtym, bordowym, czerwonym. Dobrze sprzedają się wszystkie jesienne wiązanki, i takie same kolory królują na targach kwiatowych.

Jeśli chodzi o ceny, to najtańsze wiązanki można kupić już za ok. 15 zł, im wieniec większy, tym cena wyższa, za najdroższe przygotowane ze sztucznej jedliny i sztucznych kwiatów trzeba zapłacić do 120 zł.

Wśród nowości, które można wyłuskać w tegorocznych kompozycjach jest wiele kwiatów, które wypierają kojarzące się nierozerwalnie ze Świętem Wszystkich Świętych chryzantemy.

- W sztucznych wiązankach znajdziemy mnóstwo kwiatów. Są storczyki, słoneczniki, kapusty ozdobne – mówi Mirosław Lenart. – Chryzantem używamy bardzo mało.

Czy taniej zrobić taką wiązankę samemu, czy lepiej kupić gotową? – Jest wiele osób, które przychodzą oglądać wiązanki nawet przez kilka dni, kalkulują, zastanawiają się, a potem decydują się na gotową, bo za wykonaną samodzielnie musieliby zapłacić więcej.

Właściciel kwiaciarni przyznaje, że przygotowanie wiązanek zaczął już w lipcu, a ceny ma niższe niż rok temu, bo w kwiaty zaopatrzył się już na Wielkanoc.

Małgorzata Rokoszewska

do “Modne groby w jesiennych barwach”

  1. MARZENA

    UWAZAM ZE POMYSL Z USTRAJANIEM GROBOW DO JESIENNEJ AURY JEST JEDNYM Z NAJBARDZIEJ ORGINALNYCH JAKIE KOLWIEK SLYSZALAM. UWAZAM ZE STWARZA ON SZCZEGOLNA ATMOSFERE .
    JESIEN JEST PORA ZWIASTUJACA ZMIANE , PRZEMIJANIE UWAZM ZE NAWET SYMBOLICZNIE USTRAJANIE GROBOW W TEN SPOSUB ROBI DUZO SENSU. CO DO POWYZSZEJ WYPOWIEDZI PANI ULO MA PANI DUZO RACJI JAK KOLWIEK KWIATY ZAWSZE BYLY NIE ODLACZNA CZESCIA NASZEJ TRADYCJI.

  2. Ulka

    To co tu najważniejsze to pamięć i modlitwa.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.