Mogą spędzić nawet 10 lat w więzieniu

Fot. policja

JAROSŁAW. 23-latek, który włamał się do garaży, pobił obywatela Ukrainy i potrącił samochodem próbującego go zatrzymać mężczyznę, został tymczasowo aresztowany. Jego o 4 lata starszy wspólnik otrzymał dozór policyjny.

W czwartek w nocy w miejscowości Korczowa doszło do szarpaniny kilku mężczyzn. Na miejsce udali się policjanci z Radymna. Okazało się, że do garaży, które wynajmowali Ukraińcy, próbowało włamać się dwóch mężczyzn. Nieudane włamanie zakończyło się pobiciem obywatela Ukrainy, który wraz z kolegą przyszedł do garażu po przechowywane w nim materiały budowlane. Drugi z pokrzywdzonych obywateli Ukrainy zawiadomił o zdarzeniu swojego brata, który volkswagenem transporterem próbował zatrzymać uciekających mercedesem sprawców pobicia. Nie udało się i sprawcy odjechali w kierunku przejścia granicznego, gdzie na terenie parkingu zostali zatrzymani przez jednego z jadących za nimi Ukraińców. 22-letni mężczyzna zaczął biec w kierunku mercedesa sprawców, którzy z impetem w niego wjechali. Drugi z pokrzywdzonych obywateli Ukrainy zatrzymał sprawcę.

Świadkowie zawiadomili policję. Potrącony 22-latek trafił do szpitala. Po około 6 godzinach od zdarzenia, policjanci zatrzymali drugiego ze sprawców w jego miejscu pracy. Na terenie posesji 27-letniego sprawcy znaleziono 120 litrów paliwa, skradzionego na terenie budowy autostrady.

Kierujący mercedesem, 23-letni mieszkaniec gminy Radymno, usłyszał wczoraj zarzuty usiłowania włamania, pobicia obywatela Ukrainy oraz usiłowania popełnienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z potrąceniem 22-latka. Został tymczasowo aresztowany. Obu mężczyznom grozi od roku do 10 lat za kratkami.

ksz, KWP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments