Molestował młode kobiety, teraz stanie przed sądem

– Grzegorz M. został przebadany przez psychiatrów, stwierdzili, że jest zdrowy – mówi Jacek Żak, szef Prokuratury Rejonowej w Dębicy. – Seksuolog stwierdził u oskarżonego zaburzenia popędu, nie hamują go normy obyczajowe i społeczne. Fot. Artur Getler

DĘBICA. W piątek prokuratura skierowała do sądu sprawę zboczeńca, który prześladował młode dziewczyny.

Prawie przez rok 18-letni zboczeniec molestował dębickie dziewczyny. Od grudnia siedzi w areszcie. W piątek prokuratura skierowała sprawę do sądu. Jest oskarżony o zmuszanie do tzw. innych czynności seksualnych. Jego ofiarą padały młode kobiety, a nawet uczennice gimnazjum.

Przeciwko 18-letniemu Grzegorzowi M. już toczy się sprawa w sądzie. Jest oskarżony o przymuszanie do innych czynności seksulanych kilku młodych dziewcząt w wieku gimnazjalnym. Grzegorz M. napadał je, chwytał z tyłu i zatykając usta obmacywał ich strefy intymne. Zdarzenia te miała miejsce na przełomie 2011 i 2012 roku. Dębicka prokuratura postawiła mu wtedy zarzuty. W sądzie wciąż toczy się postępowanie w tej sprawie.

18-latek cieszył się wolnością i chyba niewiele robił sobie z zarzutów, bo okazało się, że jego obleśnym wybrykom nie ma końca. W listopadzie w podobny sposób jak przedtem gimnazjalistki zaatakował kolejną kobietę, tym razem już pełnoletnią dziewczynę.

Postawiono mu zarzuty, Grzegorz M. przyznał się, ale odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek prokuratury zastosowano wobec niego dozór policyjny i skierowano go na badania psychiatryczne. Mężczyzna nie tylko nie zastosował się do tego, ale bardzo szybko zaatakował po raz kolejny. Jego ofiarą padała kolejna kobieta. Znów działał w ten sam sposób, atakował z tyłu, zatykał usta i obmacywał ofiarę.

Wtedy to na wniosek prokuratury trafił do aresztu i przebywa obecnie w więzieniu w Załężu. Psychiatrzy stwierdzili, że mężczyzna może odpowiadać za swoje czyny. Za dwie ostatnie napaści grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Artur Getler

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ed Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ed
Gość
Ed

Rosnie nowy wyborca Ruchu Palikmiota :-)