Moniuszko i Pectus połączyli siły

Fot. Archiwum zespołu

Stworzyli team i pracują nad nową płytą. Już niebawem zaskoczą singlem “Nie odmawiam”.

Szukali charyzmatycznego wokalisty o pewnym i mocnym głosie. Filipa Moniuszko zobaczyli w programie “The Voice Of Poland”. Zrobił na nich pozytywne wrażenie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że fajnie byłoby żeby z nimi śpiewał.

Zespołu Pectus nie trzeba przedstawiać. Powstał w Rzeszowie w 2005 roku. Pierwszym jego sukcesem było zdobycie Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów 2006. W 2008 roku  Pectus zdobył Słowika Publiczności Sopot Festival 2008. Następnie Superjedynkę i Brązową Premierę na KFPP Opole 2009.

Drogi muzyków tworzących zespół Pectus rozeszły się w październiku 2011 roku. Tomasz Szczepanik, ówczesny lider, rozstał się z pozostałymi pięcioma muzykami. Piątka zaczęła poszukiwanie nowego wokalisty. Kandydatów było sporo, bo to właśnie fani podsyłali członkom zespołu swoje propozycje.

W grudniu tamtego roku do zepołu dołczył znany z telewizyjnego show “The Voice Of Poland”, Filip Moniuszko. Teraz pod stosunkowo długą nazwą “Filip Moniuszko i Pectus”, pracują nad swoją pierwszą, wspólną płytą. Bartek “Skiming” Skiba (gitara basowa) przyznaje, że zespół  czekał na zakończenie edyzji programu, aby rozpocząć wspólne próby.

Filip Moniuszko od 12. roku życia uczył się śpiewać u Grażyny Łobaszewskiej. Brał również udział w warsztatach wokalnych w Polsce i Anglii pod kierownictwem m.in. Sheila G White, Lorraine Harris-Roche czy Hanny Frąckowiak.

Teraz “Filip Moniuszko i Pectus” kończą pracą nad singlem, który ma być czymś świeżym i unowocześnionym. Filip jest entuzjastą dubstep’u i znajdą się tam właśnie elementy z tego nurtu. To nisko osadzone basy, mocny, wyrażny rytm. Autorem tekstu jest Andrzej Piaseczny. Utwór będzie nosił tytuł ,,Nie odmawiam”.

pad

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments