Montowali sfałszowane maszyny do gier

- Zatrzymanych zostało 52 osoby. Jednej postawiono już zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą - mówi szef wydziału Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie Damian Mirecki. Fot. Wojciech Piątkowski

PODKARPACIE, KRAJ. Ponad 50 osób zatrzymanych ws. internetowego hazardu.

52 osoby zostały zatrzymane w sprawie hazardu internetowego. Podejrzani zajmowali się instalacją maszyn do gier w różnych lokalach, np. w barach czy stacjach paliw, które były podłączane do internetowych serwerów. – Jednej osobie został już postawiony zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą – mówi szef wydziału Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie Damian Mirecki.

Aby zagrać na maszynie, wystarczyło wrzucić do niej przynajmniej 10 zł. Przy odrobinie szczęścia można było coś wygrać i wymienić wirtualne pieniądze na realne. Maszyny były jednak tak ustawione, że udawało się to nielicznym. Pieniądze w rzeczywistości były dzielone między zatrzymanymi osobami. Wśród nich są także właściciele lokali, którzy za udostępnienie “kawałka lokalu” mieli otrzymywać określony procent z zysku (nawet połowę).

– Podejrzani działali na terenie całego kraju przez ponad dwa lata: od maja 2010 do czerwca 2012 roku – mówi Mirecki. Ich “aktywność” dała o sobie znać przede wszystkim na Śląsku, Pomorzu i w województwie Wielkopolskim. Dlaczego sprawa trafiła do Rzeszowa? – Jest to związane ze śledztwem, które prowadzimy równolegle, w sprawie wytwarzania takich urządzeń w jednym z powiatów na terenie Podkarpacia – wyjaśnia Damian Mirecki. Sfałszowane maszyny były montowane również w Rzeszowie.

Szacuje się, że z jednej maszyny można było “wyciągnąć” nawet kilkadziesiąt tysięcy zł zysków. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności i kara grzywny.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments