MOPS i POSiR mają nowych dyrektorów

Piotr Hryniszyn to znana postać, od 2006 roku kieruje Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w podprzemyskich Korytnikach. W swojej dziedzinie certyfikowany specjalista PARPA oraz IPS PTP. „Po ludzku” znany z determinacji i oddania swoim podopiecznym. Fot. Archiwum

PRZEMYŚL. Rozstrzygnięto konkursy na szefów dwóch miejskich podmiotów.

W ostatnich dniach rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu i Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pierwszym pokieruje Piotr Hryniszyn, drugim Greta Ostrowska. Są to dwie pierwsze nominacje na szefów miejskich podmiotów w tej kadencji, w której wieloletniego włodarza miasta zastąpił Wojciech Bakun.

To, że w kolejnych podmiotach podległych miastu będą zmiany na dyrektorskich „stołkach” było do przewidzenia. Wojciech Bakun już podczas kampanii wyborczej otwarcie mówił, że miasto potrzebuje zmian, także w zakresie kadr, które kierują ważnymi dla miasta placówkami. Jednak odżegnywał się od padających ze strony środowiska popierającego jego kontrkandydata z PiS „zapowiedzi”, że o ile wygra zrobi w magistracie i podległych spółkach „czystkę”. – Będę starannie sprawdzał sytuację oraz kompetencje i dotychczasowe poczynania konkretnych ludzi na od wyników tych analiz uzależniam zmiany – zapewniał w kampanii Bakun, który nie krył też, że jest zwolennikiem konkursów i na ich drodze będzie obsadzał stanowiska, jako włodarz Przemyśla.

Po wyborach nowy prezydent Przemyśla zabrał się za przyglądanie się miejskim podmiotom. Na pierwszy ogień poszedł POSiR, w którego obiektach włodarz miasta i miejscy radni pojawili się nieoczekiwanie. Wyniki tej wizyty nie wypadły najlepiej, ale nie zaowocowało to zwolnieniem byłego szefa tego podmiotu, nadal był pełniącym obowiązki tegoż, do czasu rozstrzygnięcia konkursu. A konkurs ten rozstrzygnięto 8 marca i właśnie w Dniu Kobiet wygrała go kobieta. – Na ogłoszony nabór na stanowisko dyrektora POSiR wpłynęło 6 ofert. Po weryfikacji pod względem formalnym dokonanej przez powołaną komisję konkursową do rozmowy kwalifikacyjnej zakwalifikowała się czwórka kandydatów. Jeden z nich nie zgłosił się na rozmowę. Po ocenie kompetencji kandydatów najwyższą liczbę punktów, 138 na 160 możliwych uzyskała pani Greta Ostrowska – poinformował Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Bakuna. Greta Ostrowska jest współwłaścicielką klubu fitness, osobą młodą, ale mającą już stosowne doświadczenie ze sportem i zarządzaniem podmiotami sportowymi oraz wykształcenie kierunkowe. To pierwsza w historii POSiR-u kobieta, która nim pokieruje.

Znacznie bardziej skomplikowaną sytuację zastał prezydent Bakun w przemyskim MOPS-ie. Tu bowiem z akt kilku kontroli wynikało, że doszło do poważnych nadużyć ze strony poprzedniego szefa tej placówki. Były ona na tyle poważne, że niezależnie za rozwiązaniem z Tomaszem B. umowy o pracę za porozumieniem stron, prezydent Przemyśla złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ten wątek jest przedmiotem badania śledczych, a tymczasem obowiązki dyrektora MOPS-u pełniła dotychczasowa zastępczyni Tomasza B. Teraz to się zmieni, bo konkurs na szefa MOPS-u także się już zakończył. Tu również zgłosiło się 6 chętnych i wszyscy zostali pozytywnie zweryfikowani pod względem formalnym. Wszyscy też przeszli pozytywnie pierwszą część konkursową i zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu, którym była rozmowa kwalifikacyjna. – Po jej przeprowadzeniu i ocenie kompetencji kandydatów na stanowisko pan Piotr Hryniszyn uzyskał łącznie 152 punkty na 160 możliwych. Wygrał więc nabór- wyjaśnił W. Wołczyk.

Piotr Hryniszyn jest od wielu lat dyrektorem Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach, organizatorem m. in. corocznej akcji społecznej „Biała Wstążka”, czy uroczystej gali SOW-ika i SUPER SOW-ika

Monika Kamińska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
TVN48 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TVN48
Gość
TVN48

MOPSY, GOPSY trzeba likwidować, a nierobów posłać uroczyście i z pompą do Pracy w kraju bez bezrobocia, a nie obsadzać stanowiska w instytucjach bez wyraźnego celu.