Most Lwowski i kładka na Wisłoku do remontu

Wiosną będzie remontowany most Lwowski. W tym czasie ruch samochodowy będzie się odbywał wahadłowo. Fot. Wit Hadło
Wiosną będzie remontowany most Lwowski. W tym czasie ruch samochodowy będzie się odbywał wahadłowo. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Kierowcy, piesi i rowerzyści, musicie uzbroić się w cierpliwość, bo czekają was utrudnienia.

W kwietniu i maju na moście Lwowskim będą prowadzone prace remontowe. Chociaż miejscy urzędnicy zapewniają, że będą minimalizować utrudnienia dla ruchu, te na pewno się pojawią. Cierpliwością będą musieli się też wykazać piesi i rowerzyści korzystający na co dzień z kładki na Wisłoku. Ta będzie zamknięta przez kilka miesięcy. Remont mostu ma kosztować do 100 tys. zł, a kładki nawet 240 tys. zł.

Przez most Lwowski przejeżdżają dziennie tysiące samochodów. Kierowcy będą musieli się nastawić na to, że przez półtora miesiąca ta przeprawa przez Wisłok będzie remontowana.

– Będzie wymieniana dylatacja bitumiczna (szczelina między elementami zabezpieczająca nawierzchnię obiektów mostowych przed uszkodzeniami, wynikającymi z ruchów termicznych, drgań i przemieszczeń – przyp. red.) na obiekcie. Po wyłonieniu wykonawcy mamy 30 dni na podpisanie umowy. Od tego czasu będzie 45 dni na wykonanie remontu – mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Prace mają być prowadzone w kwietniu i maju. Wykonawca zajmie się również frezowaniem nawierzchni i wykonaniem nowej nawierzchni. Urzędnicy zapewniają, że kierowcy będą mogli przez most przejeżdżać.

Wisząca kładka na Bulwarach będzie zamknięta na 3,5 miesiąca. Fot. B. Szlachcińska
Wisząca kładka na Bulwarach będzie zamknięta na 3,5 miesiąca. Fot. B. Szlachcińska

– Nie będzie utrudnień dla kierowców, bo prace będą wykonywane wahadłowo. Będzie zapewniony ruch ciągły. Zamknięty będzie tylko pas, na którym w danym momencie będą trwały prace. Będziemy minimalizować utrudnienia dla ruchu – uspokaja Świder.

Kładka całkiem zamknięta
Więcej cierpliwości będą musieli wykazać piesi i rowerzyści, którzy na co dzień pokonują pieszą kładkę na Wisłoku. Wisząca kładka prowadzi z Bulwarów do ul. Podwisłocze na osiedlu Nowe Miasto.

– Tam będzie głównie wymiana drewnianej nawierzchni. Kładka będzie zamknięta całkowicie na 3,5 miesiąca, ponieważ nie ma innej możliwości na przeprowadzenie prac – mówi Świder.

Na czas remontu kładka zostanie zabezpieczona. Drewniany chodnik będzie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy z drewna modrzewiowego frezowanego i impregnowanego. Natomiast ogrodzenia z siatki stanowiące wypełnienie balustrad na schodach i pochylniach zostaną rozebrane i wymienione na nowe.

Blanka Szlachcińska

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
WitiahijenamaniekesperoJan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Witia
Gość
Witia

Przydałoby się żeby miasto przedłużyło nad obwodnica i wyremontowało ulice Boya Żeleńskiego.

hijena
Gość
hijena

ta kładka to chyba jest jednorazowego użytku,czyli kolejna imitacja.Parę lat użytkowania i remont kapitalny.W europejskich miastach stoją wielowiekowe mosty nie wymagajace remontu

maniek
Gość
maniek

Obwodnice w Lublinie buduje GDDiA w ciągu S19. Wiec to nie miasto tylko państwo buduje tak samo jak u nas budują S19 na południe. Wiec proszę się nie podniecać bo Lublin dawno został w lesie w porównaniu z Rzeszowem.

Jan
Gość
Jan

Pytam się, kiedy na Podkarpaciu będzie się tak budować jak we wspomnianym Lublinie?
https://www.youtube.com/watch?v=9GcqQ8XZ80c
Budowany odcinek został oddany do użytku w grudniu 2016

Jan
Gość
Jan

Rządzący miastem muszą się postarać o pozyskane srodków na rozwój.
Taki Lublin obok którego nie przebiega żadna autostrada zdołał wybudować przepiękną szeroką obwodnicę z rozbudowanymi skrzyżowaniami dwupoziomowymi, ostatni 10 kilometrowy odcinek zachodniej obwodnicy wybudowali w przeciągu 2 lat, co było nie lada wyzwaniem bowiem po drodze były obiekty inżynieryjne.
A Rzeszów pomimo prezentu w postaci przebiegu A4 nie potrafi odkorkować miasta, mam na myśli nie realizowaną inwestycję budowy południowej obwodnicy.

espero
Gość
espero

Jest małe „ale” do Twojej wypowiedzi. Można zobaczyć to na udostępnionym przez Ciebie filmie – okolice Lublina są dużo mniej zurbanizowane jak okolice Rzeszowa. U nas praktycznie w okolicy miasta nie ma lasów, przez które można by poprowadzić taką obwodnicę. Również okoliczne wioski to w większości zwarta zabudowa. Wreszcie rzeka – w Lublinie Bystrzyca to potok porównywalny do naszego Strugu, który nie stwarza takich ograniczeń jak nasz Wisłok…

zmotoryzowany mieszkaniec miasta
Gość
zmotoryzowany mieszkaniec miasta

A kiedy zapowiadany most z ulic Grabskiego na Żeglarską? Zapowiadali w 2014 potem mówili o wizualizacjach w 2016. I co?

zmotoryzowany mieszkaniec miasta
Gość
zmotoryzowany mieszkaniec miasta

Prezydent tylko obiecuje a z obietnic nic nie wynika.

http://supernowosci24.pl/nowa-kladka-dla-pieszych-i-rowerzystow/

Romek
Gość
Romek

A co z wiaduktem na torami który miał połączyć ul.Gen.Dworaka z której to ulicy nikt od 2 lat nie korzysta z Ul.Ciepłowniczą.Czy miasto oraz Unie Europejską stać na marnowanie środków finansowych na budowę drogi z której od dwóch lat nikt nie korzysta bo jest ślepa nie ma żadnego zjazdu.