Most na Wisłoce i obwodnica Mielca coraz bliżej?

Starosta Andrzej Chrabąszcz ma olbrzymie plany na najbliższe cztery lata

MIELEC. Tym, którzy stukają się w czoło, radzimy przyjrzeć się układowi sił w Sejmiku.

Olbrzymie, wręcz mocarstwowe plany na najbliższe cztery lata snuje starosta Andrzej Chrabąszcz. Mówi o inwestycjach w infrastrukturę powiatową (szkoły, drogi, szpital), ale też i o gigantycznych przedsięwzięciach, jak budowa mostu na Wisłoce i obwodnicy Mielca. Swój optymizm tłumaczy układem sił w samorządzie województwa.

Tym, którzy stukają się w czoło, radzimy przyjrzeć się rozkładowi mandatów w Sejmiku, gdzie rządzą: Platforma, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Rozwiązać nierozwiązywalne problemy

A więc niemal tako samo, jak w samorządzie powiatu mieleckiego, gdzie karty rozdają: PO, centrowe „Porozumienie Samorządowo-Gospodarcze” i lewicowe „Razem dla Ziemi Mieleckiej”. Marszałkiem podkarpackim jest Mirosław Karapyta, kolega partyjny (i nie tylko) starosty Andrzeja Chrabąszcza (PS-G, PSL). A do tego w Sejmiku są mielczanie: Fryderyk Kapinos (PiS), Zdzisław Nowakowski (PO) i Jan Tarapata (PSL).

– Tak bogata reprezentacja naszego powiatu daje szansę na rozwiązanie wielu dotąd nierozwiązywalnych problemów. Powinniśmy tę szansę w pełni wykorzystać – przekonuje Chrabąszcz, który w ub. kadencji narzekał na relacje z PiS-owskim zarządem województwa.

Stworzyć odpowiedni klimat

Teraz starosta zapowiada inwestycje w: szkoły ponadgimnazjalne, chodniki i drogi powiatowe oraz służbę zdrowia. Deklaruje także wspieranie: budowy i remontu substancji przeciwpowodziowej, stowarzyszeń i rewitalizację zabytków. Obiecuje również dbałość o odpowiedni (certyfikowany ISO) poziom pracy urzędu starostwa. Szczególną uwagę w swoim expose Chrabąszcz zwraca na potrzebę budowy mostu na Wisłoce i obwodnicy Mielca.

– Nie są to nasze, powiatowe zadanie – zaznacza. – Ale ze względu na ich rangę dla całego systemu komunikacyjnego powiatu, musimy zrobić wszystko, aby stworzyć dla nich odpowiedni klimat. Mam nadzieję, że będziemy w tym sojusznikiem władz miasta. A dzięki trzyosobowej reprezentacji w Sejmiku będziemy mogli zająć się skuteczniej tą sprawą.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments