Most Narutowicza od wtorku zamknięty!

Tak będzie wyglądał nowy most łączący ul. Naruszewicza z ul. Wierzbową. Wykonawca (Skanska) wybuduje dwujezdniowy obiekt wyposażony w obustronne chodniki, oświetlenie i bariery ochronne. Fot. Skanska

RZESZÓW. Uwaga, kierowcy! Przez pół roku most Narutowicza będzie zamknięty.

Od wtorku (2.04.) aż do końca listopada zamknięty będzie most Narutowicza łączący ul. Naruszewicza z ul. Wierzbową w Rzeszowie. Powodem jest rozpoczęcie prac nad budową nowej, szerszej przeprawy przez Wisłok. Jak zapowiadają urzędnicy, żadne objazdy nie będą zorganizowane, a kierowcom polecają jazdę np. przez most Zamkowy czy Lwowski.

Modernizacja mostu Narutowicza, który powstał w 1984 r., była zapowiadana od dawna. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie podjął decyzję, aby most ten rozebrać i, jeśli będą techniczne możliwości, to przenieść go w inne miejsce. Mówi się, że ma zająć miejsce obecnie nieczynnej kładki dla pieszych łączącej Rzeszów z Boguchwałą. Do tej pory nie zapadła jednak jeszcze żadna decyzja.

Przetarg na budowę dwupasmowego mostu łączącego ul. Naruszewicza z ul. Wierzbową wygrała firma Skanska, która zaproponowała najniższą cenę (ok. 6,7 mln zł). – Ruch kołowy będzie odbywał się jednocześnie w dwóch kierunkach, co znacznie usprawni ruch – tłumaczą urzędnicy miejscy. Minusem opracowanego projektu przebudowy jest brak ścieżek rowerowych. – Będziemy starać się, aby ścieżka dla rowerzystów powstała po jednej stronie mostu, zamiast chodnika – mówił Piotr Magdoń (48 l.), szef MZD.

Prace ruszyły
– Przejęliśmy już plac budowy i rozpoczynamy prace związane z rozbiórką starej trójprzęsłowej kładki – mówi Mirosław Gucwa, menedżer projektu Skanska. – W związku z tym, we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 8 rano most zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego. Kierowców prosimy o korzystanie z najbliższych przepraw przez rzekę Wisłok, tj. z mostu Zamkowego oraz mostu Lwowskiego – dodaje Gucwa.

Zakres prac zleconych firmie obejmuje budowę dwóch murów oporowych na dojazdach od strony ulicy Naruszewicza i Wierzbowej, adaptację dojazdów do mostu oraz przebudowę i zabezpieczenie infrastruktury technicznej kolidującej z projektowaną inwestycją.

Ewelina Nawrot

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.