Most Narutowicza od wtorku zamknięty!

Tak będzie wyglądał nowy most łączący ul. Naruszewicza z ul. Wierzbową. Wykonawca (Skanska) wybuduje dwujezdniowy obiekt wyposażony w obustronne chodniki, oświetlenie i bariery ochronne. Fot. Skanska

RZESZÓW. Uwaga, kierowcy! Przez pół roku most Narutowicza będzie zamknięty.

Od wtorku (2.04.) aż do końca listopada zamknięty będzie most Narutowicza łączący ul. Naruszewicza z ul. Wierzbową w Rzeszowie. Powodem jest rozpoczęcie prac nad budową nowej, szerszej przeprawy przez Wisłok. Jak zapowiadają urzędnicy, żadne objazdy nie będą zorganizowane, a kierowcom polecają jazdę np. przez most Zamkowy czy Lwowski.

Modernizacja mostu Narutowicza, który powstał w 1984 r., była zapowiadana od dawna. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie podjął decyzję, aby most ten rozebrać i, jeśli będą techniczne możliwości, to przenieść go w inne miejsce. Mówi się, że ma zająć miejsce obecnie nieczynnej kładki dla pieszych łączącej Rzeszów z Boguchwałą. Do tej pory nie zapadła jednak jeszcze żadna decyzja.

Przetarg na budowę dwupasmowego mostu łączącego ul. Naruszewicza z ul. Wierzbową wygrała firma Skanska, która zaproponowała najniższą cenę (ok. 6,7 mln zł). – Ruch kołowy będzie odbywał się jednocześnie w dwóch kierunkach, co znacznie usprawni ruch – tłumaczą urzędnicy miejscy. Minusem opracowanego projektu przebudowy jest brak ścieżek rowerowych. – Będziemy starać się, aby ścieżka dla rowerzystów powstała po jednej stronie mostu, zamiast chodnika – mówił Piotr Magdoń (48 l.), szef MZD.

Prace ruszyły
- Przejęliśmy już plac budowy i rozpoczynamy prace związane z rozbiórką starej trójprzęsłowej kładki – mówi Mirosław Gucwa, menedżer projektu Skanska. – W związku z tym, we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 8 rano most zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego. Kierowców prosimy o korzystanie z najbliższych przepraw przez rzekę Wisłok, tj. z mostu Zamkowego oraz mostu Lwowskiego – dodaje Gucwa.

Zakres prac zleconych firmie obejmuje budowę dwóch murów oporowych na dojazdach od strony ulicy Naruszewicza i Wierzbowej, adaptację dojazdów do mostu oraz przebudowę i zabezpieczenie infrastruktury technicznej kolidującej z projektowaną inwestycją.

Ewelina Nawrot

do “Most Narutowicza od wtorku zamknięty!”

 1. jajemga

  MAM PROŚBĘ -MOŻE KTOŚ WSKRZESI „DZIADKA NITKĘ”?!

 2. ewa

  mamnick masz lepszego kandydata? bo jakos ja nie widzę..

 3. mamnick

  Tadek…..Gra się zaczyna……..3 lata………….Czy wszystko zostawisz?!Jak się usprawiedliwisz?I TWoje kłamstwa?Gra startuje……..

 4. Kuba

  Niech robią ten most przynajmniej tych upierd**wych świateł nie będzie…

 5. ingo

  A od kiedy 8 miesięcy to pół roku? Kwiecień,maj,czerwiec,lipiec,sierpień,wrzesień, październik,listopad – dalej wychodzi osiem….Poz tym wpuścić większy ruch w te wąskie uliczki -już są korki na wyjazdach, co będzie później lepiej nie myśleć.

 6. pieszy

  A którędy mają się przeprawiać PIESI????

 7. olo

  korki będą od mostu do szpitala. Po co ta modernizacja? Trzeba nowy most a nie jakieś półśrodki!

 8. esque

  nawet to jakoś wygląda…. czy usprawni ruch? czas pokaże.
  przynajmniej jest to tańsze niż okrągła kładka;]

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.