Most Narutowicza od wtorku zamknięty!

Tak będzie wyglądał nowy most łączący ul. Naruszewicza z ul. Wierzbową. Wykonawca (Skanska) wybuduje dwujezdniowy obiekt wyposażony w obustronne chodniki, oświetlenie i bariery ochronne. Fot. Skanska

RZESZÓW. Uwaga, kierowcy! Przez pół roku most Narutowicza będzie zamknięty.

Od wtorku (2.04.) aż do końca listopada zamknięty będzie most Narutowicza łączący ul. Naruszewicza z ul. Wierzbową w Rzeszowie. Powodem jest rozpoczęcie prac nad budową nowej, szerszej przeprawy przez Wisłok. Jak zapowiadają urzędnicy, żadne objazdy nie będą zorganizowane, a kierowcom polecają jazdę np. przez most Zamkowy czy Lwowski.

Modernizacja mostu Narutowicza, który powstał w 1984 r., była zapowiadana od dawna. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie podjął decyzję, aby most ten rozebrać i, jeśli będą techniczne możliwości, to przenieść go w inne miejsce. Mówi się, że ma zająć miejsce obecnie nieczynnej kładki dla pieszych łączącej Rzeszów z Boguchwałą. Do tej pory nie zapadła jednak jeszcze żadna decyzja.

Przetarg na budowę dwupasmowego mostu łączącego ul. Naruszewicza z ul. Wierzbową wygrała firma Skanska, która zaproponowała najniższą cenę (ok. 6,7 mln zł). – Ruch kołowy będzie odbywał się jednocześnie w dwóch kierunkach, co znacznie usprawni ruch – tłumaczą urzędnicy miejscy. Minusem opracowanego projektu przebudowy jest brak ścieżek rowerowych. – Będziemy starać się, aby ścieżka dla rowerzystów powstała po jednej stronie mostu, zamiast chodnika – mówił Piotr Magdoń (48 l.), szef MZD.

Prace ruszyły
– Przejęliśmy już plac budowy i rozpoczynamy prace związane z rozbiórką starej trójprzęsłowej kładki – mówi Mirosław Gucwa, menedżer projektu Skanska. – W związku z tym, we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 8 rano most zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego. Kierowców prosimy o korzystanie z najbliższych przepraw przez rzekę Wisłok, tj. z mostu Zamkowego oraz mostu Lwowskiego – dodaje Gucwa.

Zakres prac zleconych firmie obejmuje budowę dwóch murów oporowych na dojazdach od strony ulicy Naruszewicza i Wierzbowej, adaptację dojazdów do mostu oraz przebudowę i zabezpieczenie infrastruktury technicznej kolidującej z projektowaną inwestycją.

Ewelina Nawrot

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
ADAMjajemgaewamamnickKuba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jajemga
Gość
jajemga

MAM PROŚBĘ -MOŻE KTOŚ WSKRZESI „DZIADKA NITKĘ”?!

ewa
Gość
ewa

mamnick masz lepszego kandydata? bo jakos ja nie widzę..

ADAM
Gość
ADAM

Lepszego prezydenta od mnie nie znajdziecie (56 lat ,rzeszowiak od urodzenia ,bezpartyjny)

mamnick
Gość
mamnick

Tadek…..Gra się zaczyna……..3 lata………….Czy wszystko zostawisz?!Jak się usprawiedliwisz?I TWoje kłamstwa?Gra startuje……..

Kuba
Gość
Kuba

Niech robią ten most przynajmniej tych upierd**wych świateł nie będzie…

ingo
Gość
ingo

A od kiedy 8 miesięcy to pół roku? Kwiecień,maj,czerwiec,lipiec,sierpień,wrzesień, październik,listopad – dalej wychodzi osiem….Poz tym wpuścić większy ruch w te wąskie uliczki -już są korki na wyjazdach, co będzie później lepiej nie myśleć.

pieszy
Gość
pieszy

A którędy mają się przeprawiać PIESI????

Łukasz
Gość
Łukasz

Na razie po lodzie, a wiosną i latem wpław.

olo
Gość
olo

korki będą od mostu do szpitala. Po co ta modernizacja? Trzeba nowy most a nie jakieś półśrodki!

esque
Gość
esque

nawet to jakoś wygląda…. czy usprawni ruch? czas pokaże.
przynajmniej jest to tańsze niż okrągła kładka;]