Most Narutowicza połączy Rzeszów z Boguchwałą?

Most Narutowicza może połączyć Boguchwałę z Rzeszowem (zajmie miejsce zamkniętej kładki). Wszystko będzie zależało od fachowców, którzy ocenią, czy przeniesienie będzie możliwe. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. O tym, że władze miasta planują zburzenie, a w najlepszym razie przeniesienie w inne miejsce mostu Narutowicza Super Nowości pisały wielokrotnie. Teraz w ratuszu pojawiły się konkretne propozycje nowej lokalizacji dla niego.

Jedną z opcji jest przeniesienie go w miejsce obecnie zamkniętej kładki pomiędzy Boguchwałą a Rzeszowem. Na korzystanie z niej nie pozwala zły stan techniczny. Koszt budowy nowej to przynajmniej 30 mln zł (razem z kupnem terenów i budową połączeń drogowych), dlatego też pojawiła się propozycja wykorzystania starego mostu. W finansowaniu przedsięwzięcia braliby udział: miasto Rzeszów, gmina Boguchwała i być może starostwo powiatowe. Od decyzji specjalistów będzie jednak zależało, czy taka zamiana będzie w ogóle możliwa.

Przypomnijmy, że prezydent Rzeszowa chce zamienić jednokierunkowy most Narutowicza (łączy ul. Naruszewicza z ul. Wierzbową) w dwukierunkowy. Przetarg został już ogłoszony, a wykonawcę robót poznamy do końca lutego. Prace potrwają do 2014 roku. Koszt ok. 10 mln zł.

en

11
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
wieśrzeszowiakagent Tomekwieśflaczorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
agent Tomek
Gość
agent Tomek

Przecież Wiesio i Tadziu to koledzy wiec nie widze problemu zeby sie nie mieli dogadac. Czesto widuję Ferenca w urzedzie w Boguchwale wiec masz koles jakies złe informacje albo jestes z klanu Kiczków i Kulasów i siejesz zamet na forum

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

A po jaka cholere ten Ferenc (Czesto go widuje agent Tomek) dupe wozi sie do Boguchwaly ?
W jakim celu ? Po co te koszty ?
Co to internetu i telefonow nie ma w Rzeszowie ?
Na jakim swiecie my zyjemy ?

wieś
Gość
wieś

chyba nie wiesz jak Prezydent Ferenc wygląda i mylisz go z rodzinką pocisków z nosówki, którzy liżą do białej kości za etaty w urzędzie i przesiadują tam godzinami.

wieś
Gość
wieś

Nie wierzę we wspólną inwestycję Boguchwały z Rzeszowem ponieważ relacje pomiędzy Burmistrzem a Rzeszowem są zachwiane – ten człowiek ze wszystkimi się kłóci i nie może dogadać. Most powstanie po wyborach jak będzie nowy Burmistrz i wtedy się dogada z Rzeszowem.

flaczorz
Gość
flaczorz

Po pierwsze to nie ma dojazdu do mostu na Narutowicza bo ulice sa za waskie i ruch dla ciezarowek zabroniony ze wzgledu na szpital.
Czy nie taniej bylo by wybudowac most na przedluzeniu ulicy Dlugosza a ten pozostawic tak jak jest w spokoju dla ruchu lokalnego.
Po co wydawac pieniadze na rozbiorki ? Najtaniej jest wybudowac nowy !!
Szalency z Miejskiej Rady wezcie se na opamietanie !! Ja wiem ze to nie jest z waszych prywatnych kieszeni i wiecej sie nachapiecie lapowek w wiekszym balaganie ale to bedzie nas mieszkancow kosztowalo. Nic nie ma za darmo. Ferenc opamietaj sie na stare lata !!

Franciszek
Gość
Franciszek

Jednocześnie proponuję wykonać pas drogi rowerowej wokół zalewu.

piotr
Gość
piotr

Tam w Boguchwale potrzebny jest nowy most z dwu kierunkową jezdnią .Przeniesie się taki stary most ,a za kilka lat okaże się że trzeba go zburzyć bo będzie podobnie jak teraz w Rzeszowie. Tą drogą na pewno jeżdziłoby mnóstwo mieszkańców Budziwoja i z okolic Tyczyna . Warto by dodatkowo zaplanować wschodnią obwodnicę obok Wisłoka aby nie zakorkować Boguchwały.

Janusz
Gość
Janusz

Poszukuję „piątej klepki” dla ramola-nieudacznika. W tym miejscu w lecie dwa razy dzwoniłem po policje by regulowała ruchem, gdyż inaczej wszystko się korkowało. Auta stały wszędzie i blokowały kładkę, ulice ( w obie strony) ale rozumiem nieudacznika, coś trzeba jeszcze dostać z każdej , najgłupszej nawet inwestycji przed emeryturą.j

jk
Gość
jk

Według mnie byłoby to bardzo dobre rozwiązanie,gdyż aktualnie brak jest możliwości dojazdu do Boguchwały z Budziwoja.Trzeba jechać do Rzeszowa , a następnie jechać Podkarpacjką,gdzie i tak jest zawsze duży tłok.Takie rozwiązanie odciążyłoby tez tą ulice. Istniejąca kładka stanowi zgrożenie,lecz ludzie i tak z niej korzystają,gdyz nie ma w pobliżu żadnego innego mostu.

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

To podjedz z Boguchwaly ten 1 kilometr do Wisloczanki, przejedz przez przejazd kolejowy i wal juz z tamtad prosto przez Wislok do Budziwoja i do Tyczyna.

clonx
Gość
clonx

jak znam zycie po rozbiiórce juz nie będzie sie nadawał do ponownego montażu. poza tym słyszłem o planach że obie gminy wspólnie sfinansują nowy most – czy nie warto dołozyć i postawić czegos co nie będzie prowizorką??????