Most przez Wisłę tylko dla aut osobowych

Fot. Archiwum

NAGNAJÓW. W sobotę o godz. 14 zostanie otwarty most na Wiśle w Nagnajowie. Będzie więc znowu jeździć najkrótszą drogą z Podkarpacia w kierunku Opatowa, Radomia i Warszawy. Niestety, tylko samochodami o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

– Po wtorkowym wypadku, w którym została uszkodzona konstrukcja mostu, przeprowadzono ekspertyzę – informuje Joanna Rarus, rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału GDDKiA. – Dowiodła ona, że możliwe jest wprowadzenie ruchu kołowego na obiekt z ograniczeniami wynikającymi z obecnego stanu technicznego.

Ograniczenia dotyczą ciężaru pojazdów mogących przejeżdżać przez most. Po dokonaniu obliczeń stwierdzono, że po obiekcie mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym ciężarze do 3,5 tony. Ruch będzie się odbywał wahadłowo, z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej, z ograniczoną skrajnią poziomą do szerokości 2,80m. Przed mostem wykonane zostaną bramki z prefabrykowanych elementów betonowych, naprowadzające pojazdy na wyznaczony tor ruchu.

Most zostanie otwarty w sobotę przed godziną 14.

kr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
9 lat temu

GDDKIA w Rzeszowie w porozumieniu z Prezydentem Miasta Tarnobrzega, który jest jest zarządca ddróg na terenie – art.19 ust,2 pkt 5 ustawy o drogach publicznych z 21.03.1985 r. winna wyznaczyć objazd.. To na zasadzie artykułu 20 pkt.14 w.w ustawy na GDDK iA spoczywa obowiązek wprowadzenia objazdów dla ruchu na drogach różnej kategorii. W tyn przypadku GDDKiA musi prxzyjąć na siebie ewentualne konsekwencje wynikające ze zwiekszonego ruchu na drogach wyznaczonych dla objazdów a związane z kosztami finansowymi przeznaczonymi na ich naprawę . Przekonany jestem, że droga wyznaczona do objazdu nie będzie w stanie przejąć cięzkiego ruchu i trzeba przewidzieć ,że ulegnie… Czytaj więcej »