Motocyklisto zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Fot. KMP Stalowa Wola

STALOWA WOLA. Od początku wakacji na polskich drogach doszło do 151 wypadków z udziałem motocyklistów. W tych zdarzeniach śmierć poniosło 19 osób – 13 kierujących jednośladem i 6 pasażerów. Rannych zostało 167 osób.

Tych wypadków można było uniknąć gdyby kierujący, zarówno motocyklami, jak i samochodami, wykazali się zdrowym rozsądkiem i poszanowaniem przepisów ruchu drogowego. Wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, na trzeciego, zbyt szybka i brawurowa jazda – to najczęstsze grzechy motocyklistów, które często mają tragiczny koniec.

Policja apeluje:
Jeżeli jesteś świadkiem niebezpiecznej jazdy motocyklisty lub kierującego samochodem powiadom o tym Policję. Jeżeli możesz udokumentować taki fakt robiąc zdjęcie lub nakręcając krótki film zrób to i powiadom Policję. Takie materiały można przesłać do stalowowolskiej komendy na adres e-mail: rd.stalowa@podkarpacka.policja.gov.pl. Posłużą one do zdyscyplinowania niebezpiecznych użytkowników dróg, a co za tym idzie zwiększenia bezpieczeństwa na drogach dla nas wszystkich.

ksz, KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.