Może zniknąć aż tysiąc stacji paliw

31 grudnia 2012 roku minie termin, do którego właściciele mieli czas na dostosowanie zbiorników na paliwa płynne w bazach i stacjach paliw do technicznych wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. W tym roku może zakończyć swoją działalność nawet tysiąc stacji paliw.

31 grudnia 2012 roku minie termin, do którego właściciele mieli czas na dostosowanie zbiorników na paliwa płynne w bazach i stacjach paliw do technicznych wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki.

Chodzi o rozporządzenie z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, które nakazuje modernizacji zbiorników w ten sposób, by nie groziły one możliwością wycieku paliwa do wód gruntowych. Początkowo termin konieczności dostosowania się do tego przepisu miał minąć w roku 2007, jednak przesunięto go właśnie na koniec bieżącego roku.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no to jak to było do tej pory czyli od 1945 roku – to było tak – rubta co chceta jak ktoś się zatruje i zdechnie to nic – czyli ktoś się raptem o nas upomniał i myśli o naszym bespieczeństwie i zdrowiu sukces – niesamowite – chwała mu za to – czyli bardzo dobrze że zaczynamy dbać o środowisko – ale nasuwa się pytanie a co z tymi co zatruwają ziemię chociażby przy wydobyciu ropy – bo ja jestem oburzony że nikt głośno na ten temat nie trąbi – cisza jak makiem zasiał – no to jak to jest… Czytaj więcej »

GoldFinger
GoldFinger
8 lat temu

Pięć lat na dostosowanie instalacji przed zatruciem gleby i zagrożeniem życia dla pobliskich mieszkańców to wystarczający termin. Jeżeli stacja nie dokonała modernizacji to bardzo dobrze, że zostanie zamknięta – dość ignorowania prawa.

wiesiek
wiesiek
8 lat temu

Dobierają się do szejków? Teraz podniosą ceny paliw! Szejki sobie poradzą minister jego zarządzenie wylecą z pracy. Tusk powie że działa transparentnie usuwa nieudacznych ministrów synek znajdzie nowe zajęcie