Możesz pomóc Marysi i Maksowi

Maksymilian Paradysz i Marysia Zawisza. Fot. Archiwum

KROSNO. Akcja zbierania nakrętek będzie kontynuowana.

Ludzkie Centrum Wolontariatu podsumowało akcję „Rozkręcamy zakrętki”. Udało się zebrać ponad 2 tony zakrętek, które w całości zostaną przekazane rodzicom chorej krośnianki Marysi Zawiszy. W 2013 roku akcja będzie kontynuowana; nakrętki będą zbierane i przekazane nie tylko Marysi, ale także Maksymilianowi Paradyszowi.

W ubiegłorocznej akcji wzięli udział uczniowie i nauczyciele około dwudziestu szkół z Krosna i okolic, członkowie organizacji pozarządowych, pracownicy Urzędu Miasta Krosna, a także mieszkańcy miasta i krośnieńskie firmy. – Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, za ich wielomiesięczną pracę i wytrwałość w gromadzeniu plastikowych nakrętek serdecznie dziękujemy – mówi Monika Szymbara z Centrum Wolontariatu. – Już dziś zachęcamy i gorąco apelujemy do wszystkich, którzy chcieliby pomóc, o dalsze zbieranie zakrętek. W związku z dużym zapotrzebowaniem, kontynuujemy akcję. Tym razem dedykujemy ją dwójce dzieci: Maksymilianowi Paradyszowi oraz Marysi Zawiszy. Oboje pochodzą z Krosna i potrzebują naszej pomocy – dodaje.

Maksymilian urodził się z ciężką wadą rozwojową mózgu. Holoprosencefalia polega na niedokonanym podziale przodomózgowia, a chorobie tej towarzyszy małogłowie oraz epilepsja. W wieku 20 miesięcy stwierdzono u Maksa czterokończynowe porażenie mózgowe. Musi być rehabilitowany. – Rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Dlatego zebrane zakrętki pomogą rodzicom chłopca w pokryciu części kosztów leczenia  – mówi pani Monika. – Marysi Zawiszy pomagamy już od ubiegłego roku. Ponieważ dziewczynka wymaga ciągłego leczenia i rehabilitacji, kontynuujemy zbieranie zakrętek także dla niej – dodaje.

Tegoroczna akcja prowadzona będzie do końca grudnia. – Zebrane zakrętki prosimy magazynować we własnym zakresie, najlepiej w workach. Pod koniec roku zostanie wyznaczony termin i miejsce, w które będzie można je dostarczyć – informują organizatorzy akcji. Więcej informacji pod nr tel.: 13-47-43-907.

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o