Możesz wiedzieć wszystko o swojej stronie internetowej

Aby przez internet przekazać naszym klientom to, co chcemy by wiedzieli o nas i naszej ofercie, nie wystarczy napisać kilku zdań na stronie www. Kluczową sprawą jest sposób w jaki zostanie to przedstawione. Nawet najlepsza oferta zostanie przytłoczona i pozostanie bez odpowiedzi jeśli już strona główna nie będzie przykuwała uwagi. Właśnie to bada system analiz stworzony przez Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Nawet najlepsze ceny nie przekonają klienta, jeśli nie dotrze on do podstrony, na której zostały przedstawione, z powodu skomplikowanej nawigacji po serwisie.  W jaki więc sposób dowiedzieć się czy strona internetowa, której używa nasza firma jest przyjazna użytkownikom? Jak ocenić faktyczną użyteczność serwisu proponowanego nam przez firmę projektującą strony? Po czym poznać, które elementy będą pracować na naszą korzyść, a które będą utrudniać naszym klientom dotarcie do tego na czym nam zależy? Odpowiedzią na te potrzeby jest system SABIZ. Można go nazwać systemem analiz, badań i pomiarów użyteczności serwisów www i poszczególnych ich elementów, z punktu widzenia przeciętnego użytkownika. SABIZ to internetowe narzędzie do profesjonalnej i w znacznym stopniu zautomatyzowanej, oceny serwisu www oraz poszczególnych jego elementów pod kątem optymalnych dla większości użytkowników rozwiązań.

Naukowcy od lat prowadzą badania nad optymalizacją proporcji i rozmieszczenia tekstów oraz obrazów na witrynach internetowych, celem lepszego poznania zależności jakie decydują o sukcesie wizerunkowym i komercyjnym stron www. Z badań wynika, że pewne sposoby poruszania się po serwisie są bardziej akceptowane a inne mniej, niektóre układy i proporcje tekstu do fotografii są lepiej przyjmowane przez klientów, którzy chętniej zapoznają się z zawartymi tam informacjami. Nawet użyte barwy i ich zestawienia mają w pewnych branżach znaczenie dla podświadomej aktywności użytkowników, zaś określona struktura strony powoduje, że większa liczba osób, które weszły na stronę, pozostaje na niej. A na tym przecież właśnie nam zależy.

Warto sprawdzić naszą stronę www. Jeśli już jest gotowa, może wystarczą niewielkie modyfikacje aby stała się optymalna pod względem użyteczności dla naszych klientów. Jeśli jest dopiero na etapie tworzenia, z pewnością taniej będzie obecnie dostosować ją do tych wymogów. Dla wielu przedsiębiorstw i instytucji to właśnie strona internetowa stanowi kluczowe narzędzie komunikowania się z klientami i prowadzenia biznesu. Więcej szczegółów na stronie www.sabiz.pl