Można się ogrzać w 10 miejscach

- Koksowniki rozstawione w niektórych miejscach to bardzo dobry pomysł - mówią Łukasz, Jacek i Tomasz ogrzewający się przy ul. 3 Maja w Rzeszowie. - Można ogrzać sobie ręce i przy okazji postać i pogadać. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Koksowniki już grzeją

Zmarznięci mieszkańcy Rzeszowa i przyjezdni od czterech dni mają się gdzie ogrzać. Na ulicach miasta postawiono 10 koksowników. Siarczysty mróz dla przechodniów nie jest więc już tak straszny.

Podobnie jak w ubiegłych latach służby miejskie postanowiły dogrzewać mieszkańców. Koksowniki ustawiono na Rynku, na Placu Wolności, Placu Dworcowym, Placu Farnym, na dworcu busów (ul. Bernardyńska), przy ZOZ-ie (ul. Hetmańska), ul. 3 Maja, na ul. Targowej (obok szpitala), przy ul. Kopisto i przy ul. Krakowskiej.

– Na rozstawienie koksowników został rozpisany przetarg, który wygrał Zakład Przetwórczo-Handlowy Delfin – poinformowała Katarzyna Pawlak z  biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. – Firma ta zobowiązała się dostarczyć i uzupełnić wkład (koks) oraz dbać o porządek wokół koksowników.

W budżecie miasta na ten cel zostało zarezerwowane 100 tysięcy złotych. Jaki będzie ostateczny koszt koksowników, będzie zależało od tego jak długo będzie trwała zima i jak będzie mroźna.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zima
zima
9 lat temu

do kazdego miasta dajcie kokosowniki co to rzeszow tylko moze miec?!

rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

Niezle lody ktos kreci w Radzie Miasta.
Moze byscie mnie tak wzieli do spolki.

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

a nie to nie przekręt – bo tak musi być kierownik / zastępca/ księgowa/ obsługa do koksowników/ dowóz koksu/ spzątacze/ szef od szkolenia obsługi / kursy BHP/ kontrolujący/ nadzór nad całością / dojdzie jeszcze jakiś inspektor / pracownica od zrobienia zestawień- meldunków i raportów- no proszę wszystkim zapłacić+ ZUS+ podatki + premie+ nagrody+ wyróżnienia +nagroda na koniec sezonu za dobre palenie + premia dla dyrektora i co i jest sto tysięcy nie ?

pferd
pferd
9 lat temu

masakra i znowu przekręt:
na jeden koksownik wypada 10tysiecy!!!! toż ja dom opalam cała zimę węglem i kosztuje mnie to 4tysiaki

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

proponuję aby zamiast na „FONTANNE” dołożyć kasy i zmarzniętym podawać szklaneczkę grzańca – kto jest za ?