Można się ogrzać w 10 miejscach

- Koksowniki rozstawione w niektórych miejscach to bardzo dobry pomysł - mówią Łukasz, Jacek i Tomasz ogrzewający się przy ul. 3 Maja w Rzeszowie. - Można ogrzać sobie ręce i przy okazji postać i pogadać. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Koksowniki już grzeją

Zmarznięci mieszkańcy Rzeszowa i przyjezdni od czterech dni mają się gdzie ogrzać. Na ulicach miasta postawiono 10 koksowników. Siarczysty mróz dla przechodniów nie jest więc już tak straszny.

Podobnie jak w ubiegłych latach służby miejskie postanowiły dogrzewać mieszkańców. Koksowniki ustawiono na Rynku, na Placu Wolności, Placu Dworcowym, Placu Farnym, na dworcu busów (ul. Bernardyńska), przy ZOZ-ie (ul. Hetmańska), ul. 3 Maja, na ul. Targowej (obok szpitala), przy ul. Kopisto i przy ul. Krakowskiej.

- Na rozstawienie koksowników został rozpisany przetarg, który wygrał Zakład Przetwórczo-Handlowy Delfin – poinformowała Katarzyna Pawlak z  biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. – Firma ta zobowiązała się dostarczyć i uzupełnić wkład (koks) oraz dbać o porządek wokół koksowników.

W budżecie miasta na ten cel zostało zarezerwowane 100 tysięcy złotych. Jaki będzie ostateczny koszt koksowników, będzie zależało od tego jak długo będzie trwała zima i jak będzie mroźna.

Mariusz Andres

do “Można się ogrzać w 10 miejscach”

 1. zima

  do kazdego miasta dajcie kokosowniki co to rzeszow tylko moze miec?!

 2. rzeszowiak

  Niezle lody ktos kreci w Radzie Miasta.
  Moze byscie mnie tak wzieli do spolki.

 3. ROMAN

  a nie to nie przekręt – bo tak musi być kierownik / zastępca/ księgowa/ obsługa do koksowników/ dowóz koksu/ spzątacze/ szef od szkolenia obsługi / kursy BHP/ kontrolujący/ nadzór nad całością / dojdzie jeszcze jakiś inspektor / pracownica od zrobienia zestawień- meldunków i raportów- no proszę wszystkim zapłacić+ ZUS+ podatki + premie+ nagrody+ wyróżnienia +nagroda na koniec sezonu za dobre palenie + premia dla dyrektora i co i jest sto tysięcy nie ?

 4. pferd

  masakra i znowu przekręt:
  na jeden koksownik wypada 10tysiecy!!!! toż ja dom opalam cała zimę węglem i kosztuje mnie to 4tysiaki

 5. ROMAN

  proponuję aby zamiast na „FONTANNE” dołożyć kasy i zmarzniętym podawać szklaneczkę grzańca – kto jest za ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.