MPK będzie obsługiwało Krasne?

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, KRASNE. W tym tygodniu przedstawiciele gminy Krasne i ZTM-u zasiądą do negocjacji.

Możliwe, że do od 1 stycznia 2013 r. gmina Krasne dołączy do gmin Tyczyn i Świlcza, których mieszkańców obsługują autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Rzeszowie. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotował już ofertę współpracy. Będziemy negocjować – zapowiada Alfred Maternia, wójt gminy Krasne.

W miniony czwartek (27 września) na sesji Rady Gminy Krasne, radni podjęli decyzję o wystąpieniu ze Związku Gmin Podkarpackiej Komunikacji Samochodowej od 1 stycznia 2013. Teraz gminę Krasne chce obsługiwać ZTM. – Bardzo zależy nam na czasie, nie chcemy zmarnować szansy, dlatego przygotowaliśmy jak najlepszą ofertę dla mieszkańców gminy i liczymy, że jak najszybciej zasiądziemy do rozmów – mówi Łukasz Dziągwa, dyrektor ZTM w Rzeszowie. – Kiedy to nastąpi? – dopytujemy. – Zaraz będę dzwonił i umawiał konkretny termin – mówi Dziągwa.

O sprawę zapytaliśmy również  Alfreda Maternię, wójta gminy Krasne – Decyzja rady upoważnia mnie do rozmów z ZTM, ale sama możliwość porozumienia jest na razie w sferze wstępnych rozmów. Otrzymaliśmy wstępne propozycje ze strony Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, ale ta wersja nie jest dla nas jeszcze do przyjęcia, trzeba negocjować. O ostatecznym wyniku rozmów będą decydować warunki finansowe wzajemnych rozliczeń zaoferowane przez ZTM. Jeżeli nie uda nam się wynegocjować korzystnych dla gminy warunków, pozostaniemy wtedy przy MKS-ie.

Jeżeli dojdzie do porozumienia pomiędzy ZTM a gminą Krasne, autobusy MPK zaczną obsługiwać jej mieszkańców od 1 stycznia 2013 r.

Katarzyna Szczyrek

do “MPK będzie obsługiwało Krasne?”

  1. ROMAN

    no i proszę znowu gnina na ” kolanach ” i bardzo dobrze najpierw komunikacja a potem przyłączenie do miasta – no bo po co chcą dojeżdżac – zapewne ; pracują/ uczą się i robią zakupy – no to przyłączenie jak najbardziej wskazane nie ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.