MPK wytnie kursy na trzy miesiące

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Sprawdź, które linie autobusowe znikną.

Od 1 sierpnia zawieszone, jak zapewnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie, tylko na okres 3 miesięcy zostaną kursy autobusów na liniach komercyjnych nr.: 7, 14, 27, 47.

Z kolei zmianom ulegną trasy przejazdu linii nr. 2, 4, 20. MPK zaprzestaje bowiem świadczenia usług przewozowych na terenie gmin Czarna, Krasne, Głogów Małopolski, Trzebownisko. Wszystko to spowodowane jest brakiem opłacalności linii podmiejskich z których korzysta niewielu pasażerów, a wpływy z biletów są niewielkie.

Co to oznacza dla pasażerów? Autobusy linii nr. 2 kursować będą na trasie: ul. Bardowskiego – ul.Lubelska (zajezdnia MPK). – Początkowo chcieliśmy, by autobusy obsługiwały os. Architektów, ale okazało się, że nie ma takiej realnej możliwości – mówi Łukasz Dziągwa, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

– Autobusy nie miałyby gdzie nawrócić. Nie ma tam możliwości wybudowania pętli lub chociażby zatoki dla autobusów, gdyż nikt z inwestorów nie przewidział tam takiej potrzeby – dodaje.

Autobusy linii nr. 4 kursować będą na trasie: ul.Warszawska – Krasne Stacja Paliw. Z kolei autobusy linii nr. 20 kursować będą na trasie: ul. Bardowskiego – Rudna Wielka z pominięciem Pogwizdowa Nowego. Na tym jednak nie koniec zmian, tym razem korzystnych dla pasażerów. Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego z powodu dużego oblężenia autobusów na liniach 0, 18 i 19, od 1 września zwiększy się częstotliwość ich kursowania.

ksz

do “MPK wytnie kursy na trzy miesiące”

 1. Piotr

  Zawieszenie to ukłon w stronę gmin i jej mieszkańców. Dają trzy miesiące czasu na ewentualne podpisanie umowy. Jeśli do tego nie dojdzie ,logiczne jest że nie będzie odwieszenia,tylko likwidacja.

 2. zenek

  „zawieszone, jak zapewnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie, tylko na okres 3 miesięcy”
  Tak się tylko mówi . Prawda jest taka , że to już koniec. Tak samo kiedyś uzasadniali zawieszenie linii 21.

 3. Darek

  Już kiedyś proponowałem przebieg linii 2 : Lubelska MPK – Marszałkowska – Krakowska – Mikołajczyka – Kotuli – Wiktora – Wyspiańskiego – Wita Stwosza – Langiewicza – Przemysłowa – Podkarpacka – Beskidzka – Karkonoska stara pętla.

  Linia 7 – Warszawska górka – Marszałkowska – Piłsudskiego – Plac Kilińskiego – Plac Wolności – Targowa – Szopena – Hetmańska -Powstańców Warszawy – Podkarpacka – Matuszczaka WSK

 4. krzysztof

  O ile nowa trasa linii nr 4 jest rzeczywiście sensowna, tak skrócenie linii nr 2 jest pomyłką. Dwójka powinna łączyć ulicę Lubelską z centrum miasta np. ul. Dąbrowskiego czy os. Kmity.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.