MPK wytnie kursy na trzy miesiące

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Sprawdź, które linie autobusowe znikną.

Od 1 sierpnia zawieszone, jak zapewnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie, tylko na okres 3 miesięcy zostaną kursy autobusów na liniach komercyjnych nr.: 7, 14, 27, 47.

Z kolei zmianom ulegną trasy przejazdu linii nr. 2, 4, 20. MPK zaprzestaje bowiem świadczenia usług przewozowych na terenie gmin Czarna, Krasne, Głogów Małopolski, Trzebownisko. Wszystko to spowodowane jest brakiem opłacalności linii podmiejskich z których korzysta niewielu pasażerów, a wpływy z biletów są niewielkie.

Co to oznacza dla pasażerów? Autobusy linii nr. 2 kursować będą na trasie: ul. Bardowskiego – ul.Lubelska (zajezdnia MPK). – Początkowo chcieliśmy, by autobusy obsługiwały os. Architektów, ale okazało się, że nie ma takiej realnej możliwości – mówi Łukasz Dziągwa, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

– Autobusy nie miałyby gdzie nawrócić. Nie ma tam możliwości wybudowania pętli lub chociażby zatoki dla autobusów, gdyż nikt z inwestorów nie przewidział tam takiej potrzeby – dodaje.

Autobusy linii nr. 4 kursować będą na trasie: ul.Warszawska – Krasne Stacja Paliw. Z kolei autobusy linii nr. 20 kursować będą na trasie: ul. Bardowskiego – Rudna Wielka z pominięciem Pogwizdowa Nowego. Na tym jednak nie koniec zmian, tym razem korzystnych dla pasażerów. Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego z powodu dużego oblężenia autobusów na liniach 0, 18 i 19, od 1 września zwiększy się częstotliwość ich kursowania.

ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
8 lat temu

Zawieszenie to ukłon w stronę gmin i jej mieszkańców. Dają trzy miesiące czasu na ewentualne podpisanie umowy. Jeśli do tego nie dojdzie ,logiczne jest że nie będzie odwieszenia,tylko likwidacja.

zenek
zenek
8 lat temu

„zawieszone, jak zapewnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie, tylko na okres 3 miesięcy”
Tak się tylko mówi . Prawda jest taka , że to już koniec. Tak samo kiedyś uzasadniali zawieszenie linii 21.

Darek
Darek
8 lat temu

Już kiedyś proponowałem przebieg linii 2 : Lubelska MPK – Marszałkowska – Krakowska – Mikołajczyka – Kotuli – Wiktora – Wyspiańskiego – Wita Stwosza – Langiewicza – Przemysłowa – Podkarpacka – Beskidzka – Karkonoska stara pętla.

Linia 7 – Warszawska górka – Marszałkowska – Piłsudskiego – Plac Kilińskiego – Plac Wolności – Targowa – Szopena – Hetmańska -Powstańców Warszawy – Podkarpacka – Matuszczaka WSK

krzysztof
krzysztof
8 lat temu

O ile nowa trasa linii nr 4 jest rzeczywiście sensowna, tak skrócenie linii nr 2 jest pomyłką. Dwójka powinna łączyć ulicę Lubelską z centrum miasta np. ul. Dąbrowskiego czy os. Kmity.