Muzeum ma już szefa

Wojciech Władyczyn skromnie powiedział nam, że czuje się usatysfakcjonowany. Fot. Monika Kamińska

PRZEMYŚL, RZESZÓW. Wojciech Władyczyn powołany na siedem lat na stanowisko dyrektora Muzeum w Przemyślu.

Wczoraj (4 września) Wojciech Władyczyn został oficjalnie powołany na stanowisko dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej przez Zarząd Województwa Podkarpackiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zarząd powierzył mu kierowanie przemyskim muzeum na 7-letnią kadencję. – Jestem usatysfakcjonowany – powiedział nam wczoraj Władyczyn. Czy oficjalna nominacja dotychczas pełniącego obowiązki szefa MNZP na dyrektora zmieni coś w postawie jego poprzednika, Mariusza Olbromskiego, który uważa, że został bezprawnie zwolniony ze swej funkcji, a Władyczynowi powierzono obowiązki niezgodnie z prawem?

Z dyrektorem W. Władyczynem rozmawialiśmy jeszcze przed jego spotkaniem z zarządem. – Od was się dowiaduję, że moja kadencja potrwać ma do 4 września 2019 roku – przyznał szczerze dyrektor MNZP. – Dopiero bowiem wybieram się do Rzeszowa – dodał. Władyczyn mógł spodziewać się nominacji na szefa MNZP, bo w konkursie na to stanowisko ogłoszonym przez włodarzy województwa był jedynym, który się zgłosił, a wypadł bardzo dobrze. Teoretycznie jednak zarząd mógł nie powołać zwycięscy konkursu, choć nikt nie spodziewał się, by tak miało się stać. – Jestem usatysfakcjonowany – powiedział nam skromnie W. Władyczyn.

Tymczasem nie udało nam się wczoraj skontaktować z poprzednikiem obecnego dyrektora, Mariuszem  Olbromskim. Nie wiemy więc, czy fakt powołania Władyczyna po konkursie na dyrektora MNZP zmieni jakoś stanowisko Olbromskiego. Został od odwołany w lutym zeszłego roku w nie najlepszym stylu. Zdaniem Olbromskiego zarówno jego własne odwołanie, jak i powierzenie obowiązków szefa MNZP W. Władyczynowi zarząd przeprowadził bezprawnie.

Będzie reakcja Olbromskiego?
Konkurs, po którym Władyczyna powołano na szefa przemyskiego muzeum nie był pierwszym. Zarząd ogłosił wcześniejszy, ale z racji tego, że toczyła się wówczas sprawa w sądzie z Mariuszem Olbromskim, zdecydował się odwołać go i poczekać. Obecnie, zdaniem włodarzy województwa, nic nie stało na przeszkodzie, by konkurs przeprowadzić i powołać dyrektora. Mariusz Olbromski kwestionował legalność konkursu. Czy teraz, po powołaniu szefa MNZP, będzie kwestionował także tę nominację? Na razie nie wiemy.

Monika Kamińska

 

do “Muzeum ma już szefa”

  1. adsf

    Stary SBek PZPRowiec dinozaur.
    I PO to było obalać KOMUNĘ aby teraz wracali w glori chwały,
    Rzygać isę chce.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.