Muzeum na kółkach dotarło do Tarnobrzega (ZDJĘCIA)

Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne. Fot. Bogdan Myśliwiec

Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Muzeum na kółkach to umieszczona w przenośnym pawilonie wystawa dotycząca historii i kultury polskich Żydów. W Tarnobrzegu można ją zwiedzić na placu Bartosza Głowackiego, wchodząc do oszklonego pawilonu o powierzchni 35 mkw.

Do obejrzenia nowoczesnej ekspozycji „Muzeum na kółkach” zapraszają Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega.

Centralnym punktem wystawy jest interaktywna mapa każdego miasta odwiedzanego przez wystawę, na której zostały opisane ważne miejsca związane z lokalną historią żydowską. Poprzez trójwymiarową makietę sztetla przybliżone zostały najważniejsze miejsca typowego miasteczka, w którym mieszkali wyznawcy różnych religii i narodowości. Wystawa opowiada również o współistniejących i przenikających się językach, którymi posługiwali się Żydzi – jidysz, hebrajskim, polskim i białoruskim.

Podróżującą wystawę edukacyjną, która w telegraficznym skrócie przybliża historię tysiąca lat dziejów społeczności żydowskiej w Polsce można oglądać w Tarnobrzegu do 13 października w godz. od 12 do 18.

mrok

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.