Muzyczny Festiwal w Łańcucie. ZDJĘCIA

Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej. Fot. Paweł Bialic

Trwa czarujący muzyką i pięknem krajobrazu 52. Muzyczny Festiwal w Łańcucie, który mamy przyjemność otaczać opieką medialną.

Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy przybliżyć Państwu tajniki jego powstawania i ciekawe historie związane z goszczącymi na nim artystami, dlatego zadajemy pytania osobom związanym z Festiwalem, a które swoimi opowiadaniami uchylą rąbka tajemnicy. Dziś drugie pytanie kierujemy do pani Marty Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej:

– Jakie niezwykłe, ciekawe, zaskakujące wydarzenia towarzyszyły koncertom w Łańcucie?
– Ach, było ich naprawdę wiele. Jednak pierwsze, co przychodzi mi do głowy, to historia jednego z wykonawców, któremu jak to czasem w życiu bywa zagubił się na lotnisku bagaż. Sytuacja nie byłaby aż tak dramatyczna, gdyby nie fakt, że znajdował się w nim strój na występ naszej gwiazdy, a którego godzina rozpoczęcia zbliżała się nieubłaganie. Wydzwanialiśmy na lotnisko, by szybciej zlokalizowano walizkę i dowieziono ją na czas, jednak nie było po niej nawet śladu. Mijały godziny, do występu było już coraz mniej czasu. Gdy do jego rozpoczęcia pozostała zaledwie niecała godzina, nerwy sięgnęły zenitu. W dalszym ciągu nie byliśmy w stanie zlokalizować bagażu. Cóż było zatem robić. Nasza gwiazda musiała wystąpić w stroju, w którym przyjechała, czyli… w jeansach i koszuli, co na łańcuckim Festiwalu jest widokiem niespotykanym. Niemniej jednak oczarowana jego występem publiczność wybaczyła mu brak wieczorowego stroju i nagrodziła go gromkimi oklaskami.

Organizując koncerty, musimy również w wielką pieczołowitością i starannością podchodzić do kwestii bukietów i kwiatów, którymi dekorujemy scenę i wręczamy artystom po występach. Ich zapach nie może być bowiem zbyt intensywny, by nie uczulił wykonawców – nie wywołał u nich kaszlu czy kichania. Jest to bardzo ważne, bo przez taka niespodziewaną reakcję alergiczną, występ mógłby w ogóle nie dojść do skutku.

[print_gllr id=84138]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o