Muzyką chcą walczyć z czerniakiem

– Cieszymy się, że uczestniczymy w tak słusznej inicjatywie, jaką jest walka z nowotworem skóry – mówi Dorian Pik, wokalista i lider zespołu Le Moor z Kolbuszowej, który zagra w środę na scenie mieleckiego SCK. Fot. Autor

MIELEC. Młodzi ludzie chcą zmobilizować mieszkańców do walki z rakiem skóry.

Koncert, który w czwartek (7 bm.) o godz. 18 odbędzie się na sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury, nie będzie zwykłym eventem. Muzyka ma być tylko narzędziem. Celem nadrzędnym imprezy jest mobilizacja ludzi do walki z rakiem skóry – czerniakiem. Akcję organizują uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.

W SCK nie tylko będzie można posłuchać dobrej muzyki, ale również zdobyć fachową informację o tym groźnym nowotworze, a także uzyskać skierowanie do poradni, w których będzie można bezpłatnie przebadać się pod kątem zagrożenia rakiem skóry.

Na uczestników imprezy czekają niespodzianki, gadżety i… lody ufundowane przez jednego ze sponsorów. W gronie zespołów, które zagrają w SCK, jest kolbuszowska formacja rockowa Le Moor. – Bardzo fajnie, że uczestniczymy w tak słusznej inicjatywie – mówi Dorian Pik, wokalista i lider zespołu. – Razem z nami wystąpi m.in. mielecka grupa Mr Pollack. To wspaniali muzycy. Cieszymy się, że z nimi zagramy i to w tak szczytnym celu.

Oprócz Le Moor i Mr Pollack, w SCK zagrają: Ekspedycja i Lies. I to nie ostatnia impreza, organizowana przez V LO, której celem jest walka z czerniakiem. W następną niedzielę (17 bm.) o godz. 17 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się mecz, w którym zmierzą się księża, politycy, uczniowie i gwiazdy mieleckiego sportu.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o