Na budowę wielopoziomowego parkingu nie ma chętnych

RZESZÓW. Kolejna porażka polityki prezydenta Ferenca

Żaden inwestor nie był zainteresowany kupnem 30-arowej działki przy ul. Szopena. Miasto chce, by wybudowano tu parking wielopoziomowy. Na działkach, które już sprzedano pod podobny cel nic jednak dotąd nie powstało.

Pierwszą połowę gruntu przy ul. Szopena obok III LO, wykorzystywanego jako bezpłatny parking miejski – tę bliżej ulicy – ratusz sprzedał już pod budowę hotelu. Rzeszowska firma, która kupiła 30 arów za przeszło 3,5 mln zł jak na razie tylko zapowiada realizację inwestycji. Wprowadziła za to na swojej części parkingu opłaty za postój.

Miasto usiłuje teraz sprzedać drugą połowę działki, jednak z przeznaczeniem wyłącznie pod parking wielopoziomowy. Oczywiście płatny. Cenę wywoławczą wieczystego użytkowania gruntu ustalono na 3 mln zł. Taka forma sprzedaży miała pomóc wymusić na inwestorze budowę parkingu w określonych terminach. Przetarg miał odbyć się w piątek, ale ku zmartwieniu urzędników nikt chętny nie wpłacił wymaganego wadium.

– Przetarg zostanie powtórzony – zapewniają w ratuszu. Nie wiadomo jeszcze czy cena wywoławcza zostanie obniżona.

Działki sprzedali – parkingi nie powstały

Radni opozycji wielokrotnie zarzucali prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi, że beztrosko wyprzedaje grunty w centrum, zamiast samemu zbudować ogólnodostępny miejski parking wielopoziomowy. Pomysł budowy przez miasto parkingu wielopoziomowego przy hali na Podpromiu co prawda się pojawił, ale do tej pory nie powstała nawet jego koncepcja.

Przypomnijmy, że ratusz kilka lat temu sprzedał pod parking wielopoziomowy działkę przy ul. Głowackiego (naprzeciw ZUS). Do tej pory nie powstał. Zamiast niego jest zwykły parking płatny.

Podobna historia dotyczy parkingu, jaki miał powstać w wyniku przykrycia kanału Mikośki przy ul. Siemiradzkiego. Przedsiębiorca, który wygrał przetarg na dzierżawę gruntu wciąż obiecuje realizację inwestycji. Jest ona jednak uzależniona od wymiany kanału deszczowego, który ma sfinansować miasto wyręczając przedsiębiorcę.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments