Na ciele wyłowionym z Wisłoka jest tatuaż

Ciało tajemniczego mężczyzny wyłowiono z Wisłoka w ubiegłą niedzielę. Wciąż nie wiadomo, kim jest ten człowiek, ani dlaczego zginął. Fot. Wit Hadło
Zwłoki tajemniczego mężczyzny wyłowiono z Wisłoka w niedzielę, 8 marca. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Wciąż nie wiadomo, do kogo należą tajemnicze zwłoki, które 8 kwietnia znaleziono w rzece.

Czy wytatuowany napis rozpoczynający się od liter BE, który znajduje na zwłokach mężczyzny znalezionego w Wisłoku, pomoże śledczym w jego identyfikacji? Śledczy ujawniają więcej szczegółów dotyczących tej niezwykle zagadkowej sprawy i proszą o pomoc wszystkich, którzy mogliby im pomóc w jej rozwikłaniu.

– Śledztwo jest prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci tego mężczyzny – mówi prokurator Edyta Lenart, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. – Przy zwłokach nie ujawniono żadnych dokumentów mogących pozwolić na ich identyfikację – dodaje.

Na zaczepione o wystające z wody konary ciało natknął się w niedzielę, 8 kwietnia, mężczyzna pływający po Wisłoku łódką i zawiadomił policję. – Po wyjęciu zwłok z wody ustalono, że są to zwłoki mężczyzny, pozostające w stanie zaawansowanego rozkładu, w szczególności dotyczył on twarzy.

We wtorek, 10 kwietnia, przeprowadzona została sekcja zwłok. – Jej wstępne wyniki pozwoliły jedynie na wykluczenie przyczyny zgonu na skutek urazu mechanicznego. Do badań zabezpieczono dłoń mężczyzny celem ustalenia czy brak końcówek palców jest wynikiem rozkładu – mówi prokurator Lenart. – Biegły określił wiek zmarłego na około 30-40 lat. Stwierdził, że zwłoki musiały przebywać w głębokiej wodzie od wielu tygodni. Letnia odzież, w jaką był ubrany mężczyzna może wskazywać, że do zgonu doszło w porze letniej lub wczesno-jesiennej.

Jak ujawniają śledczy, podczas sekcji okazało się, że na prawej nodze w okolicy kostki mężczyzny jest drut stabilizacyjny założony podczas zabiegu chirurgicznego. W okolicy lewej piersi znajduje się natomiast fragment tatuażu – napisu zaczynającego się od liter BE.

– Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów apeluje do wszystkich osób, które mogą pomóc w tej kwestii jak i mają wiedzę na temat okoliczności zgonu denata, aby zgłaszały się do Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie – apeluje prokurator Lenart.

Katarzyna Szczyrek

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Karl Krematorzysta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karl Krematorzysta
Gość
Karl Krematorzysta

To może jakieś zdjęcie tego tatoo bo po opisie to….