Na czele ma stać Wałęsa

Pomorski PiS uznał zatrudnienie Michała Tuska na lotnisku za przejaw układu gdańskiego, do którgo zaliczył m.in. prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza (na zdjęciu).

TRÓJMIASTO. PiS mówi o gdańskim układzie.

Prezes pomorskiego PiS i poseł Andrzej Jaworski zarzucił władzom Portu Lotniczego Gdańsk, że Michał Tusk został zatrudniony na specjalnych warunkach i zarabia trzy razy więcej niż dyżurny portu lotniczego. Według niego to jeden z przejawów układu gdańskiego, którego patronem jest Lech Wałęsa.

– Syn Donalda Tuska zarabia dużo więcej niż dyżurny portu, który odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów (…) Osoby, które pilnują bezpieczeństwa na lotnisku, zarabiają jedną trzecią tego, co zarabia syn Donalda Tuska – powiedział Jaworski podczas konferencji prasowej w Porcie Lotniczym Gdańsk. Jaworski dodał, że Michał Tusk dostał pracę na lotnisku z nadania politycznego. Wyjaśnił, że w rzeczywistości za zatrudnieniem syna premiera stała osoba publiczna z Platformy Obywatelskiej z Gdańska. Jej nazwisko władze lokalnego PiS zamierzają ujawnić we wrześniu.

Patronem jest Lech Wałęsa
Zdaniem szefa pomorskiego PiS zatrudnienie Michała Tuska na lotnisku to jeden z przejawów układu gdańskiego, do którego zaliczył m.in. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. – Patronem tego układu jest Lech Wałęsa. Osobami, które w tym układzie uczestniczą, jest środowisko polityczno-towarzyskie, uczestniczą w nim znani politycy PO i ludzie z biznesu, którzy czerpią pełnymi garściami tylko dlatego, że są związani z Platformą – dodał Jaworski.  Poseł  dodał, że do układu zalicza też niektórych dziennikarzy,  zwłaszcza z „Gazety Wyborczej”.

– Temu młodemu człowiekowi zrobiono wielką krzywdę, ma dziś już opinię i dał się poznać jako hochsztapler w działalności finansowej – jednocześnie pracował dla portu, jak i przewoźnika – powiedział przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miasta Gdańska Grzegorz Strzelczyk.

Konflikt interesów

Według radnego, tłumaczenia prezesa Portu Lotniczego Gdańsk Tomasza Kloskowskiego, że jednoczesna praca Michała Tuska dla portu i przewoźnika OLT Express nie jest konfliktem interesów, dyskwalifikuje go jako menadżera.

Kloskowski powiedział w poniedziałek PAP, że nie zamierza podawać się do dymisji, bo uważa, że dobrze wykonuje swoje obowiązki. Dodał, że Michał Tusk jest i będzie nadal pracownikiem gdańskiego portu lotniczego. – Nie ma żadnych powodów do tego, żeby przestał być pracownikiem portu – podkreślił. Wyjaśnił, że nie ma żadnego konfliktu interesów wynikającego z pracą syna premiera dla gdańskiego lotniska i przewoźnika OLT Express.

Źródło: TVN24/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

przypomnę Panu/ K.Bimbała/ że zgodnie z wyliczeniami „fachowców” niewolników na świecie jest za dużo- w związku z czym czynione są stosowne kroki aby populację istotnie zmniejszyć- / wypuszczane wirusy – i choroby z tajnych laboratoriów- fałszowana żywność- brak dostępu do czystej wody- brak porzywienia- duże koszty utrzymania- brak pracy- brak odpowiednich lekarstw albo produkowanie takich które pomimo stosowania nie pomagają – ingerencja w pogodę – przytoczyłem tylko nie które przykłady- tak samo Pana przykład / miasteczko namiotowe/ też jest cząstką tej całej układanki – o której nikt nie mówi a która rozgrywa się na naszych oczach – oczywiście w realu.

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu
Reply to  ROMAN

100% zgoda – tylko dlaczego nasz Naród (ok.95%) jest ciągle na tapecie ćwiczona za nieudolność i poklepywania PUTINA i Merkel D.Tuska?.

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu

A o „miasteczku namiotowym Imienia prez. Gdańska Adamowicza” , ludzi wyrzuconych na bruk z powodu niemożności opłacenia czynszu , poza TV TRWAM cisza całą niedzielę.

franek
franek
8 lat temu

tak należy sprawdzić listę klientów amber gold czy aby tam na tej liście nie było ciekawych nazwisk oprucz oczywiście wielu innych osób które były tylko płatnikami w owym pseudobanku wstyd i dymisja rządu natychmiast z karnymi skutkami a płemier milczy gdzie on jest policja natychmiast odnaleźć płemiera a nie posądzać kobiety ze podpaliła się z własnej głupoty odpowiadać i za ten fakt który miał miejsce prawie tydzień temu a oni jeszcze posądzają ową kobietę o to ze nadużywała zgłoszeń o zachwaniu niegodnym jakiegoś pubu

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

co tu mówić o układach – były zawsze już w 966 roku też no bo ;- Mieszko walczył z Wieletami – poślubił Dobrawę bo czesi mieli układ z Wieletami – wszedł w w strefę wpływów cesarstwa – płacił kontrybucję bo nie chciał z nimi wojować i dla tego wszedł w sojusz z Saksonią , która wojowała z czechami – – jak widać cały czas mamy do czynienia z układami / bełtaniem/ kręceniem lodów- czy to się skończy – jeśli trwa ponad 1000 lat to nie !

garda
garda
8 lat temu

Kiedyś nazywano to szpiegostwem i mocno karano.Dzisiaj PO jest bezkarna.Tym z układu nic nie grozi.Polacy czy wy to jeszcze długo wytrzymacie-może nie, ale już bez Wałęsowicza ps .Bo-ek

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu

To nie PIS mówi , ale mówią :F A K T Y.!!!!!!!!!!!!!!!
Problem jeden w tym iż pan premier wbrew tym faktom nie ma deka honoru aby poddać się do dymisji za całokształt ! . Na uzasadnienie tej tezy nawet się nie silę od tego jest prokuratura (z niedołężnym szefem) i mainstremowe media milczące jak zaklęte?.