Na czele ma stać Wałęsa

Pomorski PiS uznał zatrudnienie Michała Tuska na lotnisku za przejaw układu gdańskiego, do którgo zaliczył m.in. prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza (na zdjęciu).

TRÓJMIASTO. PiS mówi o gdańskim układzie.

Prezes pomorskiego PiS i poseł Andrzej Jaworski zarzucił władzom Portu Lotniczego Gdańsk, że Michał Tusk został zatrudniony na specjalnych warunkach i zarabia trzy razy więcej niż dyżurny portu lotniczego. Według niego to jeden z przejawów układu gdańskiego, którego patronem jest Lech Wałęsa.

- Syn Donalda Tuska zarabia dużo więcej niż dyżurny portu, który odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów (…) Osoby, które pilnują bezpieczeństwa na lotnisku, zarabiają jedną trzecią tego, co zarabia syn Donalda Tuska – powiedział Jaworski podczas konferencji prasowej w Porcie Lotniczym Gdańsk. Jaworski dodał, że Michał Tusk dostał pracę na lotnisku z nadania politycznego. Wyjaśnił, że w rzeczywistości za zatrudnieniem syna premiera stała osoba publiczna z Platformy Obywatelskiej z Gdańska. Jej nazwisko władze lokalnego PiS zamierzają ujawnić we wrześniu.

Patronem jest Lech Wałęsa
Zdaniem szefa pomorskiego PiS zatrudnienie Michała Tuska na lotnisku to jeden z przejawów układu gdańskiego, do którego zaliczył m.in. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. – Patronem tego układu jest Lech Wałęsa. Osobami, które w tym układzie uczestniczą, jest środowisko polityczno-towarzyskie, uczestniczą w nim znani politycy PO i ludzie z biznesu, którzy czerpią pełnymi garściami tylko dlatego, że są związani z Platformą – dodał Jaworski.  Poseł  dodał, że do układu zalicza też niektórych dziennikarzy,  zwłaszcza z „Gazety Wyborczej”.

- Temu młodemu człowiekowi zrobiono wielką krzywdę, ma dziś już opinię i dał się poznać jako hochsztapler w działalności finansowej – jednocześnie pracował dla portu, jak i przewoźnika – powiedział przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miasta Gdańska Grzegorz Strzelczyk.

Konflikt interesów

Według radnego, tłumaczenia prezesa Portu Lotniczego Gdańsk Tomasza Kloskowskiego, że jednoczesna praca Michała Tuska dla portu i przewoźnika OLT Express nie jest konfliktem interesów, dyskwalifikuje go jako menadżera.

Kloskowski powiedział w poniedziałek PAP, że nie zamierza podawać się do dymisji, bo uważa, że dobrze wykonuje swoje obowiązki. Dodał, że Michał Tusk jest i będzie nadal pracownikiem gdańskiego portu lotniczego. – Nie ma żadnych powodów do tego, żeby przestał być pracownikiem portu – podkreślił. Wyjaśnił, że nie ma żadnego konfliktu interesów wynikającego z pracą syna premiera dla gdańskiego lotniska i przewoźnika OLT Express.

Źródło: TVN24/ps

do “Na czele ma stać Wałęsa”

 1. ROMAN

  przypomnę Panu/ K.Bimbała/ że zgodnie z wyliczeniami „fachowców” niewolników na świecie jest za dużo- w związku z czym czynione są stosowne kroki aby populację istotnie zmniejszyć- / wypuszczane wirusy – i choroby z tajnych laboratoriów- fałszowana żywność- brak dostępu do czystej wody- brak porzywienia- duże koszty utrzymania- brak pracy- brak odpowiednich lekarstw albo produkowanie takich które pomimo stosowania nie pomagają – ingerencja w pogodę – przytoczyłem tylko nie które przykłady- tak samo Pana przykład / miasteczko namiotowe/ też jest cząstką tej całej układanki – o której nikt nie mówi a która rozgrywa się na naszych oczach – oczywiście w realu.

  • K.Bimbała

   100% zgoda – tylko dlaczego nasz Naród (ok.95%) jest ciągle na tapecie ćwiczona za nieudolność i poklepywania PUTINA i Merkel D.Tuska?.

 2. K.Bimbała

  A o „miasteczku namiotowym Imienia prez. Gdańska Adamowicza” , ludzi wyrzuconych na bruk z powodu niemożności opłacenia czynszu , poza TV TRWAM cisza całą niedzielę.

 3. franek

  tak należy sprawdzić listę klientów amber gold czy aby tam na tej liście nie było ciekawych nazwisk oprucz oczywiście wielu innych osób które były tylko płatnikami w owym pseudobanku wstyd i dymisja rządu natychmiast z karnymi skutkami a płemier milczy gdzie on jest policja natychmiast odnaleźć płemiera a nie posądzać kobiety ze podpaliła się z własnej głupoty odpowiadać i za ten fakt który miał miejsce prawie tydzień temu a oni jeszcze posądzają ową kobietę o to ze nadużywała zgłoszeń o zachwaniu niegodnym jakiegoś pubu

 4. ROMAN

  co tu mówić o układach – były zawsze już w 966 roku też no bo ;- Mieszko walczył z Wieletami – poślubił Dobrawę bo czesi mieli układ z Wieletami – wszedł w w strefę wpływów cesarstwa – płacił kontrybucję bo nie chciał z nimi wojować i dla tego wszedł w sojusz z Saksonią , która wojowała z czechami – - jak widać cały czas mamy do czynienia z układami / bełtaniem/ kręceniem lodów- czy to się skończy – jeśli trwa ponad 1000 lat to nie !

 5. garda

  Kiedyś nazywano to szpiegostwem i mocno karano.Dzisiaj PO jest bezkarna.Tym z układu nic nie grozi.Polacy czy wy to jeszcze długo wytrzymacie-może nie, ale już bez Wałęsowicza ps .Bo-ek

 6. K.Bimbała

  To nie PIS mówi , ale mówią :F A K T Y.!!!!!!!!!!!!!!!
  Problem jeden w tym iż pan premier wbrew tym faktom nie ma deka honoru aby poddać się do dymisji za całokształt ! . Na uzasadnienie tej tezy nawet się nie silę od tego jest prokuratura (z niedołężnym szefem) i mainstremowe media milczące jak zaklęte?.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.