Na Dołowej handel zakwitnie też w środy

W miejscu obecnego targowiska przy ul. Dołowej planowana jest budowa parkingu lub nowego gmachu Sądu Okręgowego, który miałby sąsiadować z siedzibą Sądu Rejonowego. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Zarządca bazaru zamierza też zachęcić większą liczbę handlujących, wprowadzając obniżkę opłat targowych z 7 zł do 2 zł.

Jedno z najpopularniejszych targowisk rzeszowskich przy ul. Dołowej odwiedzane jest przez mieszkańców głównie w niedzielę. Wtedy to na bazarze odbywa się zwiększona sprzedaż. Właściciele kramów jednogłośnie stwierdzili, że jeden taki dzień handlowy w tygodniu to zdecydowanie za mało.

W weekend stragany odwiedza nawet kilkanaście tysięcy ludzi, niestety na co dzień nie przychodzą. Pomysł spodobał się zarządcy bazaru, który postanowił wprowadzić kolejny dzień handlowy. Będzie on przypadał w środy. Pierwszą środą na Dołowej będzie dzień 5 czerwca br. Dlaczego akurat ten dzień tygodnia?

W pozostałe dni kupcy handlują w innych dużych miastach regionu, a środa jest dniem, który wszystkim będzie odpowiadał. To zmiana na stałe, która utrzyma się także po przeniesieniu bazaru w nowe miejsce, w rejon ul. Lwowskiej.

W przyszłym roku ma się rozpocząć budowa nowoczesnego placu pod nowy bazar. Powstanie tam parking, plac przeznaczony dla handlujących zwierzętami, a także zadaszone wiaty i stoiska. W drugim etapie budowy ma powstać hala targowa. Jednak najpierw trzeba poczekać na zakończenie budowy drogi dojazdowej, co potrwa około 12 miesięcy. W najbliższym czasie ma zostać podpisana umowa z wykonawcą. Nowe targowisko w okolicy ul. Lwowskiej ma być gotowe w 2015 roku.

Blanka Szlachcińska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o