Na dworcu będą grzać

Na dworcu PKP w Sędziszowie Młp. jeszcze przed zimą ma działać ogrzewanie elektryczne, ale wciąż nie wiadomo kiedy cała stacja zostanie wyremontowana. Fot. Wit Hadło

SĘDZISZÓW MŁP. Remont stacji nie jest jeszcze planowany, ale zamontują ogrzewanie

Jeszcze przed zimą – po raz pierwszy od kilku lat – na dworcu kolejowym w Sędziszowie Młp. zamontowany będzie system grzewczy. Podróżni nie będą już marznąć. Na razie  jednak nie ma co oczekiwać na remont budynku dworca PKP.

Sędziszowski dworzec jest w opłakanym stanie. Niechlujny wygląd, zdewastowany sprzęt, a nawet brak ogólnodostępnych toalet. Z sufitu na głowy podróżnych sypie się osad ze zniszczonych płyt. W tym roku stacja nadal jednak będzie niszczeć, bo spółka PKP Dworce Kolejowe oddział w Krakowie nie ma pieniędzy żeby wyremontować kolejowy budynek. Aleksandra Koniak, prezes tej spółki, obiecuje natomiast, że podczas najbliższego sezonu grzewczego podróżni nie będą już marznąć.

Nas dworcu jest duża poczekalnia,  z której korzystają pasażerowie autobusów i pociągów. Jednak tylko część tego pomieszczenia będzie od jesieni ogrzewana. Ciepło będzie tylko w części poczekalni – na 30 metrach kwadratowych. Będzie tam zamontowane ogrzewanie elektryczne.

W poprzednich latach władze miejskie Sędziszowa Młp. starały się o dzierżawę dworcowego budynku. Znalazł się nawet potencjalny inwestor, który mógłby wyremontować poczekalnię. Jednak nie udało się podpisać porozumienia między PKP a magistratem, bo kolej żądała, aby gmina w dworzec zainwestowała aż 3 mln zł. Gmina ma jednak ważniejsze priorytety inwestycyjne i takiej kwoty nie mogła na ten cel przeznaczyć.

Zarząd spółki Dworce Kolejowe chce nadal rozmawiać o dzierżawie sędziszowskiego dworca. Gdyby ktoś przejął ten budynek, to musiałby zachować w nim funkcje dworcowe, a część stacji mogłaby być przeznaczona pod usługi lub na handel.

Mariusz Andres

do “Na dworcu będą grzać”

  1. riccki1

    w latach 80 jako nastolatek pracowałem tam przy układaniu
    przewodów energetycznych zasilających stacje i oswietlenie zewnętrzne a teraz kicha

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.