Na kaca najlepsze kwaśne mleko

Najlepszym lekiem na kaca jest…niepicie alkoholu. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Radzimy, jak się ratować po sylwestrze przed objawami przepicia.

Nad ranem po zabawie sylwestrowej po wypiciu znacznej dawki alkoholu możemy stracić kontakt z rzeczywistością. Czy są jakieś sposoby, żeby skutecznie złagodzić skutki nadmiernego spożycia trunków? Okazuje się, że są, ale choć ich jest wiele, to żaden z nich nie jest skuteczny w stu procentach.

Skutki przepicia można łagodzić, ale całkowicie nie da się ich uniknąć. Jednym ze sposobów są środki farmakologiczne. Podstawowe składniki paraleków likwidujące objawy przepicia to kwasy: bursztynowy i fumarowy. Jak je stosować? Tabletki należy łykać w trakcie imprezy, gdy pijemy alkohol, a także po jej zakończeniu. Dzięki temu przyśpieszona zostanie metaboliczna przemiana alkoholu. Ustąpią bóle głowy, nudności i torsje. To będzie jednak pomoc połowiczna, męki można jedynie skrócić.

Najpopularniejszy apteczny środek to alka-seltzer. Musujące tabletki mają powstrzymać ból głowy. Kolejny preparat to kapsułki Paraxine. Przyśpieszają one rozkład alkoholu i następnego dnia objawy kaca nie powinny mieć miejsca.

2kc, najbardziej reklamowany środek sprawia, że na drugi dzień człowiek jest rześki i wypoczęty. Preparat Klin gwarantuje, że uczestnik zakrapianej libacji będzie “jak nowo narodzony”.

Znane są też domowe sposoby na nadmierne spożycie napojów wysokoprocentowych. Dobrze jest zjeść tłusty posiłek lub kilka łyków oliwy lub puszkę szprotek. Leczenie kaca wymaga uzupełnienia witaminy C. Dlatego skacowany powinien napić się soku z kiszonych ogórków i  z kiszonej kapusty lub kwaśnego mleko. Można też spożyć sok pomidorowy, kefir, hektolitry kawy lub herbatę z cytryną.

Można też zadziałać w drastyczny sposób: wlać na siebie kubeł zimnej wody. Dzięki temu zwężone zostaną naczynia krwionośne, również w mózgu, co sprawi ulgę. Najskuteczniejszym sposobem jest sen. Tylko nie zawsze jest tak łatwo usnąć w stanie upojenia.

Mariusz Andres

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
fofoborjan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
fofo
Gość
fofo
borjan
Gość
borjan

na kaca podobno njlepsza jest PRACA !!!!