Na kardiologię już się nie dostaniesz

Sanocki szpital przygotowuje się na zwiększoną liczbę pacjentów z koronawirusem. Fot. Martyna Sokołowska

Do odwołania wstrzymane zostały przyjęcia na oddział kardiologiczny z pododdziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego w sanockim szpitalu.

Przyjęcia pacjentów z ujemnym wynikiem na obecność koronawirusa zostały wstrzymane w środę, 17 lutego „z uwagi na potrzebę zapewniania łóżek dla pacjentów, zakażonych wirusem SARS-CoV-2” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie sanockiego szpitala.
Pacjenci, którzy nie wymagają dalszej hospitalizacji, zostali wypisani ze szpitala, pozostali, którzy nadal wymagają specjalistycznej opieki lekarskiej, zostali przetransportowani do innych szpitali.
W piątek w sanockim szpitalu przebywało już blisko 130 pacjentów zakażonych koronawirusem. Dyrektor sanockiego szpitala, Grzegorz Panek, wystąpił do wojewody podkarpackiego z wnioskiem o zwiększenie liczby łóżek tzw. covidowych, czyli przeznaczonych dla leczenia pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, bo tych aktualnie w sanockim szpitalu jest 140 i szybko zapełniają się pacjentami.
Powiat sanocki, ale także ościenne – leski i brzozowski oraz krośnieński, w ostatnich dniach notują najwyższe przyrosty zachorowań na koronawirusa. Sanocki szpital, który od 21 października ubiegłego roku funkcjonuje jako placówka przeznaczona wyłącznie na leczenie pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, zapewnia opiekę mieszkańcom wszystkich ościennych powiatów. Z powodu rosnącej liczby zakażonych pacjentów musiał po raz kolejny przeorganizować system pracy. – Na szczęście jest to scenriusz, który mamy świetnie przećwiczony, zatem nie jest to dla nas problem – komentuje Grzegorz Panek, dyrektor sanockiego szpitala.
Kardiologia to kolejny oddział wyłączony z działalności z powodu rosnącej liczby pacjentów z koronawirusem. 5 lutego zostały wstrzymane przyjęcia na oddział wewnętrzny. W systemie hybrydowym, czyli lecząc pacjentów zarówno z potwierdzonym koronawirusem, jak i bez, działa już tylko pediatria i neurologia. SOR przyjmuje tylko ostre przypadki, kiedy życie pacjenta jest zagrożone.

Martyna Sokołowska

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pompo
Pompo
4 dni temu

Tak PiS ogranicza dostęp suwerenowi do służby zdrowia. A 2mld zł na rok PiS i DUDA ukradli chorym na raka żeby było na TVPiS

5e46657b540c7_p.jpg